Berlin Türk Filmleri haftası başlıyor

Berlin Türk Filmleri haftası başlıyor.9924
  • Giriş : 04.04.2008 / 19:04:00
  • Güncelleme : 04.04.2008 / 18:43:39

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 6'ıncı Türk Filmleri Haftası yarın başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Tiyatro Aktuel Berlin" derneği tarafından düzenlenen Türk Filmleri Haftası, Berlin eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit'ın himayesinde yapılıyor.

Yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı "Mutluluk" adlı filmin gösterimiyle başlayacak haftanın yarın akşam yapılacak açılışına, Wowereit'in yanı sıra Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Ahmet Nazif Alpman, sanatçı Zülfü Livaneli, Abdullah Oğuz, oyuncular Özgü Namal, Murat Han ve Birol Ünel katılacak.

Bu kez "Tutukluluk" sloganı adı altında düzenlenen Türk Filmleri Haftası boyunca, "Mutluluk" filminin yanı sıra "Mavi Gözlü Dev", "Yaşamın Kıyısında, "Yumurta", "Hazan Mevsimi", "Fikret Bey", "Bayrampaşa","Münferit", "Hicran sokağı", "Meine Mutter, mein Bruder und ich" (Annem, ağabeyim ve ben), "Rıza", "Ademin Trenleri", "Kader" ve "İyi Seneler Londra" filmleri 3 ayrı sinemada gösterilecek.

"Bayrampaşa" adlı film, birçok Türk mahkumun da bulunduğu Tegel Kapalı Cezaevinde de gösterilecek. Berlin'de 12 Nisana kadar sürecek Türk Filmleri Haftasında belgesel ve kısa metrajlı filmler de yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious