Berlin Türkiyemspor düştü

Berlin Türkiyemspor düştü.9829
  • Giriş : 07.06.2009 / 21:03:00

Alman 4. Ligi'nde mücadele eden Berlin Türkiyemspor, ligdeki son maçında Altona 93 takımını 1-0 yenmesine rağmen ligden düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Berlin Türkiyemspor, sahasında oynadığı karşılaşmanın ilk yarısında çok fazla gol fırsatı yakalayamazken rakibi ise daha kontrollü ataklar geliştirdi ve 3 önemli pozisyondan yararlanamadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında daha atak bir oyun sergileyen Türkiyemspor, buna rağmen bulduğu pozisyonları değerlendiremedi.

Berlin Türkiyemspor, maçın 85. dakikasında galibiyet için aradığı golü Hakan Çankaya'yla buldu ve 1-0 öne geçti. Karşılaşma bu sonuçla biterken, Türkiyemspor ligde kalma şansı için diğer karşılaşmaların sonuçlarını beklemeye başladı.

Diğer sahalardan gelen haberlerle aldıkları galibiyetin sevincini yaşayamayan Berlin Türkiyemspor sporcuları, yöneticiler ve taraftarlar büyük bir üzüntü yaşadılar.

Türkiyemspor, ligi 42 puanla 15. olarak tamamlayarak Alman 4. Ligi'nden düştü, ancak ligi üst sıralarda bitiren bir takımın Alman Futbol Federasyonu'dan lisans alamaması durumunda ligde kalma şansı olabilecek. Takımların lisans alma durumlarının bir kaç hafta içinde sonuçlanacağı bildirildi.

Berlin Türkiyemspor'un Başkanı Celal Bingöl, çok üzüntülü olduklarını, düşme hattında bulunan diğer takımların galip gelmelerini beklemediklerini, bu gelişmelerle ilgili resmi açıklamaları gelecek günlerde yapacaklarını söyledi.

Takımın teknik direktörü Uwe Erkenbrecher de maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ligdeki takımlar arasındaki farkın çok fazla büyük olmadığını ancak düşme hattında olan takımların son haftalarda maç kazanmalarının ilginç bir durum olduğunu belirtti.

Son karşılaşmada kazandıklarını ancak sonuçta topladıkları toplam 42 puanın ligde kalmak için yeterli olmadığını ifade eden Erkenbrecher, Alman 5. ligi olan Oberliga'nın, ''oynamayı arzu etmediği'' bir lig olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat'ın da izlediği karşılaşma sırasında vatandaşlar da Türkiyemspor'u coşkulu bir şekilde desteklediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*