Berlusconi baygınlık geçirdi

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi, koltuğunu kaptırdığı Başbakan Romano Prodi hakkında bir konuşma yaptığı sırada baygınlık geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülkenin kuzeyindeki Floransa kenti yakınında bulunan Montecatini'de Prodi'nin merkez sol hükümetini eleştiren Berlusconi, konuşmasının yaklaşık 40. dakikasında fenalık geçirerek yere düştü. Yüzü bembeyaz kesilen Berlusconi'yi, podyuma fırlayan yardımcıları tutmaya çalıştı. Berlusconi'ye ilk müdahaleyi de şahsi doktoru Umberto Scapagnini yaptı.

Berlusconi'ye müdahalesinin ardından bir açıklama yapan Scapagnini, eski Başbakanın "birkaç saniyeliğine bilincini yitirdiğini, bunun sebebin de son günlerde kendisinin yaşadığı yorgunluğun ve salondaki yüksek sıcaklığın olabileceğini" söyledi.


Oldukça kalabalık bir spor salonunda konuşma yapan 70 yaşındaki Berlusconi'nin, konuşması sırasında oldukça zorlandığı ve terlediği görülürken, burada gazetecilere konuşan İtalya eski Meclis Başkanı Irene Pivetti, eski Başbakanın "duygusallık ve konuşmadan dolayı yaşadığı gerginlikten" bayıldığını belirtti.

"AMAN ALLAH'IM, BİN LADİN"

Berlusconi baygınlığının ardından bulunduğu ortamın dışarına çıkarılmasıyla kendine geldi. Berlusconi, bayıldıktan yaklaşık yarım saat sonra arabasına binerek salondan ayrıldı. Berlusconi'nin sözcüsü Paolo Bonaiuti, eski Başbakanın daha iyi hissettiğini buradan helikopterle Milan'daki evine gideceğini belirtti. Sözcü, Berlusconi'nin detaylı bir sağlık kontrolünden geçeceğini ifade etti. Eski liderin iyi olduğunu ve yardım olmaksızın yürüdüğünü aktaran Bonaiuti, bayılma sebebinin ise kan basıncının düşmesi olarak açıkladı. Bonaiuti, ayrılmadan önce bir kalp doktoruna da göründüğünü belirtirken, bilincinin yerde olduğunu aktarmak için ise şöyle devam etti: "Berlusconi, doktoru görünce 'Aman Allah'ın, bu Bin Ladin' dediğini kaydetti.

SKY TG24 televizyonu ise Berlusconi'nin antibiyotik almakta olduğunu ve konuşmaya başlamadan önce ateşi olduğundan şikayet ettiğini aktardı.

Berlusconi'nin konuşması canlı yayınlanıyordu.

Ülkesinin en zengin kişisi olan İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi, Nisan ayındaki seçimlerde koltuğunu Romano Prodi'ye kaptırmıştı. Prodi ve kurduğu merkez sol hükümette Başbakan yardımcısı olan iki bakan, olayı ardından Berlusconi için geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious