Berlusconi: Fahişelerle yatmadım

Berlusconi: Fahişelerle yatmadım.10225
  • Giriş : 24.06.2009 / 20:23:00

Başbakan Silvio Berlusconi, İtalya'yı haftalardır meşgul eden kendisine yönelik iddialara ilk kez bir dergiye verdiği mülakatta yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dedikodu dergisi Chi'ye konuşan Berlusconi, Roma ve Sardunya'daki villalarına parayla fahişeler çağırdığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.

72 yaşındaki İtalyan lider, bir kadına hiçbir zaman cinsel ilişki için para ödemediğini belirtti.

İtalyan manken Patrizia D'Addario geçen hafta gazetecilere Başbakan Berlusconi'nin Roma'daki konutuna bir grup başka kadınla birlikte gittiğini ve bunun için kendisine 1000 doları aşkın para ödendiğini söylemişti.

Bir partiye çağrıldığını söyleyen Patrizia D'Addario, daha sonra geceyi Berlusconi'nin yanında geçirdiğini ileri sürdü.

Chi'ye verdiği uzun mülakatta Başbakan Berlusconi, ''Bir kadının gönlünü fethetme keyfinden kendini alıkoymanın nesi zevkli hiç anlamamışımdır'' diyerek fahişelerle yatmadığını vurguladı.

Başbakan, manken Patrizia D'Addario'nun kendisine yönelttiği ''asılsız iddialar için birileri tarafından son derece yüksek miktarlarda parayla ödüllendirildiğini'' söyledi.

İtalyan manken, gerçekleri söylediğini belirtiyor

Ansa haber ajansının sorularını yanıtlayan D'Addario, ''Eğer Silvio Berlusconi bana yönelttiği iddialara ilişkin en ufak bir delile sahip ise bunları mahkemeye sevketmeli'' diye konuştu.

Başbakan Berlusconi'nin eşi Veronica Lario, 19 yıllık bir evlilik ardından geçtiğimiz günlerde açtığı boşanma davasında kocasının bir genç kızla uygunsuz ilişki içinde olduğunu açıklamıştı.

Boşanma başvurusunu takiben Berlusconi'nin özel hayatına ilişkin ortaya atılan yeni iddialar başbakanı giderek zor durumda bıraktı.

Veronica Lario, kocasının daha rüştünü ispat etmemiş kızlarla birlikte olduğunu söyleyerek, televizyon ve mankenlik dünyasında sivrilmeye çalışan Napolili bir genç kızın 18'inci yaşgünü kutlamasında Berlusconi'nin ne aradığını kamuya açık biçimde sordu.

Silvio Berlusconi, herhangi bir yanlış harekette bulunmadığını ısrarla belirtiyor.

Boşanma aşamasında olduğu eşinin suçlamalarının hemen ardından, Berlusconi'nin Sardunya'daki villasında çekilmiş fotoğrafların yayımlanması İtalyan lider üzerinde baskıyı artırdı.

19 yıllık evlilik sona eriyor

Fotoğraflarda üstsüz kadınlar ve çıplak bir adam görülüyor.

Başbakan Berlusconi, villasına davetlilerin davranışlarından dolayı kendisinin suçlanamayacağını belirterek, özel hayatında utandığı ve özür dilemesini gerektirecek hiçbir şey olmadığını kaydetti.

Başbakanın özel hayatına ilişkin iddialar İtalyan medyasında geniş biçimde işleniyor olsa da -özellikle Berlusconi'nin medya imparatorluğunun dışında kalan gazete ve televizyonlarda, İtalyan kamuoyunda konunun büyük bir öfke yaratmadığına dikkat çekiliyor.

Muhabirlere göre, etrafı güzel kadınlarla çevrili, zenginliğin doruğunda ve iktidar koltuğunda oturan bir adam olarak Berlusconi'ye hayranlık duyan çok sayıda İtalyan var.

Avrupa Parlamentosu için yapılan son seçimlerde Berlusconi'nin lideri olduğu parti iyi bir performans sergileyerek muhalefetin elinden birkaç sandalye kazanmayı başardı.

BBCTURKISH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*