Berlusconi: Futbol normale dönmeli

Berlusconi: Futbol normale dönmeli.10225
  • Giriş : 06.07.2009 / 16:52:00

İtalya Başbakanı ve AC Milan'ın sahibi Berlusconi: ''Bu astronomik transferlerin ardından futbolun kendisini yenilemeye ihtiyacı var'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından AC Milan'ın sahibi Silvio Berlusconi, transfer dönemi başladığından bu yana sadece Brezilya'nın Fluminense takımından Thiago Silva ve birkaç genç oyuncunun alınmasına tepki gösteren Milan taraftarına, yüksek maliyetli transferler beklememeleri gerektiğini bildirdi.

Berlusconi, İspanya'nın Real Madrid takımının yaptığı astronomik transferlere vurgu yaparak, ''Bu astronomik transferlerin ardından futbolun kendisini yenilemeye ihtiyacı var. Futbol normale dönmeli'' diye konuştu.

Transfer döneminin başında Brezilyalı yıldız futbolcusu Kaka'yı 67 milyon avroya Real Madrid'e satan AC Milan'ın sahibi Berlusconi, ''Eğer Real Madrid bu tür yüksek maliyetli transferleri yapabiliyorsa bu onlar için iyi, bizim için de iyi. Çünkü bize 67 milyon avro verdiler. Bu yüzden onları daha fazla eleştiremem'' diye espri yaptı.

La Gazzetta dello Sport'a konuşan Berlusconi, İspanyol ekibinin verdiği transfer paralarını, kendilerinin veremeyeceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Biz dile getirilen yüksek fiyatlarda birilerini alamayız. Yabancı oyuncalar, İspanya'da birtakım vergi avantajlarına sahip. Real Madrid'i transferlerinden dolayı tebrik ederim.''

Başbakan Berlusconi'nin bu açıklamaları, İtalya'da da yabancı oyuncular için İspanya'dakine benzer bir uygulamaya gidileceğine yönelik sinyal olarak algılandı.

AC Milan'ı satacağına yönelik çıkan söylentileri de reddeden Berlusconi, ''Gerçek şudur ki, Milan her zaman kalbimdedir. Milan ile ilgili hiçbir şeyi satmayacağım'' dedi.

Golcü futbolcu arayışı içinde olduğu bilinen Milano ekibinin, Arsenal'da top koşturan Togolu Emmanuel Adebayor, Sevilla'da forma giyen Brezilyalı Luis Fabiano ve Real Madrid'in Hollandalı futbolcusu Klaas Jan Huntelaar ile ilgilendiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*