Berlusconi'nin yardımcısı İslam düşmanı

Berlusconi'nin yardımcısı İslam düşmanı.13328
  • Giriş : 22.04.2008 / 17:04:00

İtalya'da İslam karşıtı söylemleriyle tepki toplayan aşırı sağcı politikacı, yeni Başbakan Silvio Berlusconi'nin yardımcısı olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce üzerinde Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürlerin basılı olduğu tişört ile televizyona çıkmak gibi, Müslümanlarıo öfkelendiren eden birçok eyleme imza atan politikacı Roberto Calderoli, geçen hafta yapılan seçimlerde Başbakanlığa seçilen Silvio Berlusconi'nin yardımcısı olacak.

Berlusconi liderliğindeki merkez sağ ittifakta yer alan Kuzey Birliği Partisi'nin önde gelen isimlerinden olan Calderoli, son Berlusconi hükümetinde de Reform Bakanı olarak görev yapmıştı. Calderoli, İslam aleminde büyük tepkiyle karşılanan ve Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürlerin basılı olduğu tişörtle televizyona çıkmıştı. Aşırı sağcı politikacı, Müslüman göçmenlerin Batı kültürüne saygı duymayarak, kendi kültürlerini dayattıklarını da öne sürüyor.

Calderoli, İtalya’nın kuzeyindeki Bologna kentine yapılacak caminin inşasını engellemek için, inşaat alanında bir ’domuz günü’ organize ederek de ülkede büyük infiale neden olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious