Beş kıtadan 44 bakır üreticisi Er-Bakır'ı inceledi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Dünya bakır ticaretine yön veren beş kıtadan 44 bakır üreticisi, Denizli'deki Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri AŞ'yi inceledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplantı kapsamında firma, ABD ve Alman ortak yapımı fabrikasında son yenilikleri müşterilerine sergileme imkanı buldu. Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı ve Er-Bakır AŞ Genel Müdürü Müjdat Keçeci, fabrikalarında yılda 125 bin ton bakır üretildiğini, 326 milyon dolar ciroları olduğunu söyledi.
ABD, Çin, Şili, Katar, Polonya, Kanada, Meksika, İspanya, Almanya, Brezilya, Tayvan, Türkiye, Portekiz, Dubai, Avustralya, İran, Belçika ve Japonya'nın bakır üreticilerinden 44 üst düzey yönetici ve eşleriyle birlikte 88 kişi, Er-Bakır fabrikasında incelemeler yaptı. İnceleme gezisine en çok katılım, 15 kişiyle Çin'den oldu. 120 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını vurgulayan Genel Müdür Keçeci, bakır ihracatının yarısının ABD''ye olduğunu belirterek, NASA'ya kablo ürettiklerini vurguladı. Keçeci, "Dünya devleriyle boy ölçüşebileceğimizi ziyaretçilerimize gösterdik. Türkiye'de böyle bir tesisi görmenin şaşkınlığı içindeler. Er-Bakır olarak sektörde Avrupa'nın da en büyüklerinden biri haline geldik." dedi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious