Beş para etmiyorlar!

Beş para etmiyorlar!.9039
  • Giriş : 27.05.2007 / 08:23:00

Necmettin Erbakan'dan AKP'ye çok sert eleştiri: Beş para etmiyorlar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'un fethinin 554. yıl dönümü Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen şölenle kutlandı.

Şölende konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, İstanbul'un fethinin Türk tarihinin en şerefli olaylarından biri olduğunu söyledi.

Fetihten gençlerin alması gereken dersler bulunduğunu ifade eden Kutan, ''Fatih Sultan Mehmet mücahit ve alimdi. Muhterem başarısının sırrı budur'' dedi.

Şölene katılanların dünyaya mesaj verdiklerini belirten Kutan, ''Bu mesaj; milli görüş ayaktadır ve Allah'ın izniyle Türkiye'nin kurtuluşu sadece ve sadece milli görüşle gerçekleşecektir'' diye konuştu.

Şölene katılan eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan da yaptığı konuşmada, Türkiye'de milli görüşten başka hiçbir görüşün İstanbul'un fethini böyle coşkuyla ve aşkla yaşayamayacağını belirterek, ''Çünkü, milli görüş, Fatih Sultan Mehmet'in görüşüdür, milletin aslıdır, tarihidir. Biz milli görüşçüyüz, bu milletin inancıyız, ruh köküyüz ve kimliğiyiz'' dedi.

İstanbul'un fethinden alınacak derslere bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu kaydeden Erbakan, ''29 Mayıs ile 22 Temmuz birbirine benziyor. 22 Temmuz'da yeniden Allah'ın izniyle yeni bir zafer kazanacağımıza mutlaka inanmalıyız ve inanıyoruz'' görüşünü dile getirdi.

Erbakan, son 10 yılda yapılan denemelerin, kurtuluş için milli görüşten başka çare bulunmadığını gösterdiğini ifade ederek, ''Son 10 yıldan beri işbirlikçi görüşler yan yana geldiler, alt alta durdular, üst üste durdular, tek başına geldiler, 367 milletvekili aldılar ama beş para etmiyorlar. Çünkü, işbirlikçi görüşten hayır gelmez'' diye konuştu.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Mücahit Yanılmaz da İstanbul'un fethinin saldırı değil, şehirlerin ve ülkelerin zalim idarecilerden kurtarılması olduğunu söyledi.

ŞÖLEN

Şölende, Kutan ve Erbakan'a, stadyuma girişlerinde konfeti atıldı ve ''Hocam izindeyiz'' yazılı pankart açıldı.

Şölende, AGD Eskişehir şubesi spor gösterisi sunarken, sanatçılar Mesut Şimsek ve Ömer Karaoğlu küçük birer konser verdiler. Şölende ayrıca Havai fişek gösterileri de yapıldı.

Şölenin sonunda İstanbul'un fethi canlandırıldı.

Fethin ardından Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran kişi Erbakan'ın yanına gelerek, kılıcını Erbakan'a verdi. Erbakan'ın kılıcı kaldırması üzerine de temsili askerler ''İşte Ordu, işte komutan'' şeklinde slogan attılar.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious