'Beş S' ile hayatınızı cennete çevirin

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Gazeteci - Yazar Ahmet Taşgetiren, eşlerin 'beş S' kuralını uygulamaları gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Taşgetiren, "Eşler, sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk duygusuna dikkat ederlerse dünya hayatlarını cennete çevirecekleri gibi öbür alemde de cenneti kazanmış olacaklar." dedi.

Ahmet Taşgetiren, Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim Bir Sen Anamur Temsilciliği tarafından Kaplan Sineması'nda düzenlenen "İslamda Aile" konulu bir konferans verdi.

Konuşmasında ailenin öneminden bahseden Taşgetiren, aile yapısının bozulduğu toplumların çökmeye mahkum olduğunu söyledi. Ailenin toplumun temel taşı olduğunun altını çizen Taşgetiren, "Eşler beş S kuralını uygulamalıdırlar. Eşler, sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk duygusuna dikkat ederlerse dünya hayatlarını cennete çevirecekleri gibi öbür alemde de cenneti kazanmış olacaklar. Aile hayatında ilk günkü gibi heyecanlı ve sevgi dolu yaşamalıyız. Her davranışımız eşimizin enerjisini artırmalıdır. Ona pozitif enerji vermeliyiz. Eşlerinizin sık sık ellerinden tutun gözlerinin içine bakın. Birbirinize tebessümü eksik etmeyin." diye konuştu.

Taşgetiren, daha sonra, "Yıllar sevginizi artırıyor mu azaltıyor mu?", "Eşinize destek mi oluyorsunuz köstek mi?", "Eşiniz eve koşa koşa mı geliyor yoksa mecburiyetten mi geliyor?", "Eşiniz sizin davranışınızdan rahatsız oluyor mu?" gibi sorular sorarak dinleyicileri düşünmeye davet etti.

Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Orman İşletme Müdürü Erdal Çetinkaya, Saadet Partisi İlçe Başkanı Menderes Bora, Anamur Memur Sen Şube Başkanı Hasan Demirel ile Memur-Sen üyeleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious