Beş yeni film gösterimde

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Bu hafta beş yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gerilim türündeki filmde Nail, Nil, TGG, Aynur, Aliş, Sevgi, Pelin ve Cenk, yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur.

Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar.

Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan herşeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

’Kanlı Elmas’

Edward Zwick’in yönettiği filmde Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou, Jennifer Connelly rol alıyor.

1990’larda Sierra Leone’yi kuşatan karmaşa ve iç savaşın oluşturduğu arka planda geçen ’Kanlı Elmas’, Zimbabweli eski bir kiralık asker olan Danny Archer’ın ve bir Mendeli bir balıkçı olan Solomon Vandy’nin öyküsü.

İki adam da Afrikalıdır ama geçmişleri ve tarihleri olabildiğince farklıdır, ta ki kaderleri nadir bulunan pembe bir elması geri almak için ortak bir görevde birleşene kadar.

’Aşk İksiri’

Paul Mayeda Berges’in yönettiği filmde Aishwarya Rai, Dylan McDermott, Nitin Ganatra rol alıyor.

Dram-romantik türdeki film, baharatların sihirli dünyasında büyümüş genç ve güzel bir kadın olan Tilo’nun düştüğü ikilemlerle ilgili büyüleyici ve aynı zamanda şehvet dolu bir masal.

’Çile’

Pasquale Scimeca’nın yönettiği filmde Leonardo Cesare Abude, Vincenzo Albanese, Toni Bertorelli rol alıyor.

Dram türündeki film, genç bir Yahudi olan, Joshua’nın, İspanya’dan Sicilya’ya uzanan hikayesi. Yaşadığı trajedi 1500 yıl önce çarmıhta son nefesini veren bir başka Joshua’nın trajedisi ile benzerlik göstermektedir.

1492’den önce İspanya Yahudilerin, Müslümanların ve Hristiyanların yüzyıllardır birlikte barış içinde yaşadıkları bir ülkeydi.

Kraliçe Isabella döneminde İspanya’nın yalnızca Katoliklerden oluşmasına karar verildi. Bu, o yıllardan Nazi toplumuna dek uzanıp giden dinlerarası toleransın bittiği, Yahudilere karşı sorgulama ve zulmün başlangıcı oldu.

’Uygunsuz Gerçek’

Davis Guggenheim’ın yönettiği belgesel film, küresel ısınma problemini tüm yönleriyle ele alıyor.

’An Inconvenient Truth’ta hayatı anlatılan adam, ABD’nin eski Başkan Yardımcısı Al Gore’dur. 2000 seçimlerinde aldığı tarihi yenilgiden sonra hayatanın akışını yeniden biçimlendiren Al Gore’un, politika dünyasından elini eteğini çekerek tüm hayatını dünyamızı kaçınılmaz felaketten kurtarmak için yaptığı girişimler anlatılır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious