Beş yeni film gösterimde

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Bu hafta beş yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aksiyon-gerilim türündeki filmde Johnny Blaze, tehlikeli motorsiklet sahnelerinde oynayan bir dublördür. Beklenmedik olaylar sonucu babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satar ancak bu değiş tokuş onu geceleri ortaya çıkıp intikam alan şeytani ve lânetli bir ruha dönüştürür. Artık o motorunu cehennemin ateşiyle alev alev sürmektedir.

'Polis'

Onur Ünlü'nün yönettiği 'Polis'te Haluk Bilginer, Özgü Namal, Ragıp Savaş rol aloyor.

Aksiyon-dram türündeki filmde Musa Rami mesleğinin zirvesinde bir cinayet masası polisidir. Bugünlerde kafasını meşgul eden iki şey vardır. Biri kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda’ya olan aşkı, bir diğeri de ünlü mafya ailesi İzmitliler’in Rami ailesine yönelik bitmek bilmeyen tehditleri.

Musa Rami iyi bir baba, iyi bir polis ve iyi bir aşıktır ve görünen o ki Musa Rami işi, aşkı ve ailesi arasında sıkışıp kalacaktır. Aynı günlerde aldığı bir haber ise Musa Rami’yi tamamen altüst eder.

'Cesur Balık'

Howard E. Baker ve John Fox'un yönettiği 'Cesur Balık'ta, Boston’lu sıradan bir balık olan Pi, halası Pearl ile beraber yaşamak için gittiği egzotik mercan kayalığında hayallerinin balığı Cordelia ile tanıştığı anda aşık olur.

Ancak bir problem vardır. Mercan kayalığındaki balıklar topluluğu sürekli korku içinde yaşatan acımasız köpekbalığı Troy’un da Cordelia’da gözü vardır, üstelik hiçbir rekabet kabul etmemektedir.

Troy’u ve yandaşlarını safdışı ederek mercan kayalığını kurtarmak ve Cordelia’nın kalbini kazanmak için Pi’nin yeni arkadaşlarıyla işbirliği yapmaktan başka seçeneği yoktur.

'Koku: Bir Katilin Hikayesi'

Tom Tykwer'ın yönettiği 'Koku: Bir Katilin Hikayesi'nde Ben Whishaw, Francesc Albiol, Gonzalo Cunill rol alıyor.

Dram-suç türündeki filmde Jean-Baptiste Grenouille tüm insani duyumlardan ve duygulardan yoksun, salt kokulara karşı görülmedik ölçüde duyarlı ve istediği kokuları üretebilmek için cinayet işlemekten kesinlikle çekinmeyen bir katildir.

Herkesin ve herşeyin kokusunu almakta, tüm kokuları üretmekte gerçek bir dâhi olan Grenouille, kendi kokusunun bulunmadığını, onun bulunduğu yerlerde insanların insan kokusunu alamadıklarını anladığı gün, dünyasını da yitirir.

Kendisi için tek çıkar yol, başkalarına onun için sanki insanmış izlenimini verebilecek kokular sürünmektir.

'Duvak'

John Curran'ın yönettiği 'Duvak'ta Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber rol alıyor.

Dram-romantik türdeki filmde üst sınıfa mensup bir kadın olan Kitty, orta sınıfa mensup bir doktor olan Walter’la yanlış nedenlerden ötürü evlenmiştir.

Çift Şanghay’a gider ve genç kadın burada bir başkasıyla aşk yaşar. Walter karısının bu sadakatsizliğini öğrenince, intikam almak amacıyla, Çin’in ölümcül bir salgının kol gezdiği ücra bir kasabasından gelen iş teklifini kabul eder ve karısını da beraberinde götürür. Yaptıkları bu yolculuk sayesinde ilişkileri bir anlam kazanır ve dünyanın bu en uzak ama en güzel köşelerinden birinde ortak bir amaç edinirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious