Beş yeni film gösterimde

  • Giriş : 18.05.2007 / 16:43:00
  • Güncelleme : 18.05.2007 / 16:59:53

Bu hafta beş yeni film gösterime giriyor. İşte bu filmler ve gösterim yerleri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zodiac
(Zodiac)


Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards...
Tür: Suç-Gerilim
Süre: 158 Dk.
Konu: “Se7en” ve “Fight Club”ın yönetmeni David Fincher, San Fransisco körfez bölgesini dehşete boğmuş ve onlarca yıl boyunca şifreleri ve mektuplarıyla dört ayrı yargı bölgesinin yetkilileriyle alay etmiş bir seri katilin gerçek hikayesine dayanan gerilim filmi “Zodiac”la tekrar karşımızda.

'Tepenin Gözleri 2'
(The Hills Have Eyes 2)


Yönetmen: Martin Weisz
Oyuncular: Michael McMillian, Jessica Stroup, Jacob Vargas...
Tür: Korku / Gerilim
Süre: 89 Dk.

Konu: Carter ailesi ile başlayan kabus onlarla bitmedi… Rutin görevleri arasında NewMexico sınırındaki bilim adamlarına ekipman taşımak olan bir grup asker kampa vardıklarında herkesin ortadan kaybolduğunu fark ederler. Atomik araştırmalar yapan ekipten yalnızca yardım isteyen bir sinyal kalmıştır. Takım dağdan gelen sinyali araştırmaya karar verir.

Eğer gerçekten yardıma ihtiyacı olan biri varsa belki de bu ıssız tepeler arasında yalnız calışan bilim adamlarıdır… Carter ailesinin başına gelenlerden bir haber bu ıssız ve lanetli tepelerde araştırmaya girişirler. Ve onları da diğerlerini bekleyen yamyam mutantlar beklemektedir. Bu kez kötülerin gücü çok daha fazla ve soylarını devam ettirebilmek için çok daha akılcı ve saldırganlardır.

Cinayet Gecesi
(Fracture)

Yönetmen:Gregory Hoblit
Oyuncular: Anthony Hopkins , Ryan Gosling, David Strathairn...
Tür: Dram-Gerilim-Suç
Süre: 112 Dk

Thomas Crawford soğukkanlı bir şekilde kendisini aldatan karısını öldürmüş ve olay yerine polisleri çağırmıştır. Olay yerine gelen polis Rob Nunally şoktadır; çünkü cinayete kurban giden kadın sevgilisi Jennifer’dır.

Crawford davası, başarılı avukat Willy’nin yeni kariyerine başlamadan önce bakması gereken son davadır. Başta her şey basit gibi gözükmektedir, Thomas Crawford karısını öldürmüştür. Ancak, Thomas’ın silahının cinayet silahı olmadığı anlaşılınca işler karışmaya başlar.

Mr. Bean Tatilde
(Mr. Bean's Holiday)


Yönetmen:Steve Bendelack
Oyuncular:Rowan Atkinson , Emma de Caunes, Jean Rochefort...
Tür: Komedi
Süre: 90 Dk.

Londra’nın sıkıcı ve nemli havasından bıkkınlık getiren Mr. Bean, valizlerini ve kamerasını yüklendiği gibi plajlarda güneşlenmek için Güney Fransa’nın (Cannes’ın) yolunu tutar. Ancak yolculuğu zannettiği kadar sıradan, sakin, sorunsuz, tekdüze, kazasız belasız ve rutin geçmez. Mr. Bean’ın diğer maceralarında olduğu gibi hiçbir şey yolunda gitmez.

Türlü türlü şanssızlıkların ve talihsiz tesadüflerin birbirini kovalaması üzerine Mr. Bean Güney Fransa’da çekmeyi düşündüğü avangart filmini neredeyse yapamayacak hale gelir. Mr. Bean’ın tatil yapacağı mekana Romanyalı bir film yönetmeninin küçük oğlu ve gelecek vaad eden güzel bir yıldız adayı da birlikte gelince Mr. Bean yanlış anlaşılır.

Kimileri onun çocuk kaçırdığını; kimileri de ünlü bir yönetmen olduğunu zanneder. Yarattığı kargaşa ortamıyla Fransız sahillerinin huzurlu ve sakin ortamının altını üstüne getirdikten sonra durumu açıklamak yine Mr. Bean’e düşer. Jandarma tarafından gözaltına alınacak mıdır, yoksa bu olaylar zinciri Mr. Bean’in Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye’yi kazanmasıyla mı sonuçlanacaktır?

'Sevimli Dinazor'
(Urmel aus dem Eis)


Yönetmen:Reinhard Klooss - Holger Tappe
Tür: Animasyon / Komedi
Süre: 87 Dk.

Seslendirenler: Mehmet Ali Erbil, Yavuz Seçkin, Oya Küçümen Titiwoo okyanusun ortasında küçük volkanik bir adadır. Burada sevimli ama bir o kadar da dağınık fikirli Horatio Tibberton yaşar.

Tibberton çok yönlü fakat toplumla uyumsuz bir bilim adamıdır. Güney denizindeki bu doğa parçasına, kasvetli şatosunda uşağı Sami ile yaşayan kendini beğenmiş Kral Pumponell (Mehmet Ali Erbil’in sesinden) tarafından sürgüne gönderilmiştir.

Profesörün evlat edindiği Tim’in yanı sıra, adanın önde gelenlerinden bir grup yaratık da profesörün kendine özgü dil okuluna devam etmektedir: telaffuz sorunu yaşayan penguen Ping; kendi çatısı altında yatıp felsefe yapmayı yeğleyen sınıf başkanı kertenkele Monty (Yavuz Seçkin’in sesinden); sürekli ağaç gövdeleriyle kayalara çarptığından tüyünü kaybetme eğilimindeki sakar, pabuç gagalı Shoe; sık sık denizdeki kayalığında güneşe karşı oturup melankolik bir havayla yürek parçalayıcı şarkılar söyleyen deniz aslanı Solomon; Tibberton’un evinin, okulunun ve küçük ada halkının düzeninden sorumlu alıngan ve duygusal bayan domuzcuk Peg.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious