Beş yeni film vizyonda

Beş yeni film vizyonda.52627
  • Giriş : 05.10.2007 / 10:29:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:28:17

Bana Şans Dile, Bitirim İkili 3, Dehşet Odası, İçindeki Yabancı. Sinemalarda bu hafta 5 yeni film seyircisiyle buluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bana Şans Dile
Yönetmen Çağan Irmak, oyuncular, Deniz Uğur, Melisa Sökmen, Nilgün Belgün

 

Gerilim türünün ülkemizdeki ender örneklerinden olan “Bana Şans Dile”de, içe kapanık, iletişimsiz, sakar lise öğrencisi Bahadır bir sabah uyandığında dünyayı değiştirmeye karar verir. O sabah okula giderken beline taktığı tabancayla sınıf arkadaşlarını rehin alarak korkulu anlar yaşatacak olan Bahadır, onlardan hayatları boyunca kendilerini en çok yaralayan anılarını anlatmalarını ister.

Öğrencilerin anlattıkları hikayelerden yola çıkan “Bana Şans Dile”, aile içi şiddet, sevgisizlik, iletişimsizlik ve gençlerin karşılaştıkları sorunları anlatan aksiyon-gerilim türünde bir film.

Film boyunca annesi tarafından çocukluğunda dolaba kilitlenen ve karanlıktan korkan Çağlar, ünlü bir televizyoncu olmaya çalışan ve maddi durumu pek iç açıcı olmayan Ayşegül, şair olmaya çalışan romantik Behiç, satanist gruplara katılan Serkan, otoriter bir babanın baskısından bunalmış Türker ve hiç anne sevgisi görmemiş Bahadır’ın öykülerini izleriz.

Çılgın bir medya muhabirinin de kışkırtmasıyla çığırından çıkan olaylar, soğukkanlı davranmaya çalışan komiser ve öğretmenleri fazlasıyla zorlayacak, sınıf ve bahçedeki olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir.

Bitirim İkili 3
Yönetmenliğini Brett Ratner'in yaptığı filmde başlıca rolleri Chris Tucker ve Jackie Chan paylaşıyor.

 

Bitirim İkili serisinin 3. filmi niteliğinde çekilen film bu kez de birbirine zıt karakterdeki? kahramanlarımız memur Lee ve dedektif Carter’ın Fransa’daki macerasını anlatıyor.

 

Dehşet Odası
Yönetmenliğini Roland Joffe’nin yaptığı filmin başrol oyuncusu ‘’24’’ dizisinden tanıdığımız Elisha Cuthbert

 

Ünlü manken Jennifer Tree ve tanımadığı bir taksi şöforü kaçırıldıkları seri katil tarafından aynı odaya kapatılacak ve türlü işkencelere maruz bırakılacaklardır. Hapsedildikleri yerden kaçma çabaları bu ikiliyi birbirine yakınlaştırırken, bilinmez sonları olayların karmaşık ve korkunç bir hal almasına sebep olacaktır.

İçindeki Yabancı
Yönetmenliğini Neil Jordan’ın yaptığı filmin oyuncuları Jodie Foster,Terrence Howard,Naveen Andrews,Mary Steenburgen

New York radyosunda çalışan Erica’nın mutlu yaşamı uğradığı saldırıyla altüst olmuştur. Kendisinin ağır yaralanmasına,sevgilisinin ise ölümüne neden olan bu saldırının sorumlularını bulmak artık Erica’nın başlıca amacıdır.

Yıldız Tozu
Yönetmen Matthew Vaukhn oyuncular, Robert De Niro, Sienna Miller Michelle Pfeiffer

Efsane yazar Neil Gaiman'ın aynı adlı romanından uyarlanan Yıldız Tozu, küçük bir köyde başlayıp sihirli bir dünyada devam eden büyüklere yönelik bir peri masalı.

Viktorya döneminde, adını kendini Perili Ülke ile ayıran duvardan alan Duvar Köyü'nde yaşayan genç Tristran, köyün en güzel kızı Victoria'a aşık olur. Victoria'nın kalbini kazanmak için ona gökyüzünde kaydığını gördükleri bir yıldızı bulup getireceğinin sözünü verir. Bu yemin uğruna duvarın öte yanına, gizemli ve yasak diyarlara adım atar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious