Beş yıldır ölüydü, kimse farketmedi!

Beş yıldır ölüydü, kimse farketmedi!.14849
  • Giriş : 05.07.2009 / 21:58:00

İngiltere'de yaşanan olay akıllara durgunluk veren türden. Yaşlı kadının oturduğu apartman dairesinde beş yıldır ölü olduğunu kimse farketmedi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

89 yaşında emekli bir kadındı. Adı Isabella Purves'tü. Kimseyle fazla konuşmazdı, arada bir yürüyüşlere çıkarken ya da penceresinde görülürdü.

Komşuları onu 'Kendi halinde hoş bir kadın' diye tanımlıyor. Ama şimdi hepsi şaşkın. Zira postacısından, karşı komşusuna kadar içlerinden hiçbiri yaşlı kadının beş yıldır dairesinde ölü olduğunu farketmedi!

Purves'ün çürümüş cesedi, ancak alt komşusunun tavanı aktığı için şikayette bulunması üzerine farkedildi. Şikayet üzerine daireye giden polisler korkunç manzarayla karşılaştılar.

Yaşlı kadının emekli maaşının banka hesabına yattığı ve tüm giderlerinin buradan otomatik olarak ödenmesi nedeniyle yokluğunu kimsenin farketmediği ve apartmana hiçbir kokunun yayılmadı kaydedildi. Ancak, polisler olayın ardından Broughton Yolu'ndaki apartmanın en üst katındaki dairenin tüm pencereleri açmak zorunda kaldı.

Komşular ve çevredeki esnaf, onca zaman boyunca olayı nasıl farketmediklerinin şaşkınlığı içerisinde. Çiçekçi Sandra Brownlee, 'hoş ve kendi halinde' biri olarak tanımladığı yaşlı kadını 2004'e dek her gün alışveriş pencereden sepetini sarkıtırken gördüğünü anlatırken, 18 yıldır ailesiyle Purves'in hemen karşı dairesinde yaşayan 34 yaşındaki Cleo Gifford "18 yıldır buradayız. Bayan Purves'in hiç ziyaretçisi olmadı. Her zaman kapısının önünün temizler ve arasına yürüyüşe çıkardı" diye konuştu.

Apartman binasının girişinde çiçekçi dükkanı işleten Giovanni Cilia "Kimse nasıl kokuyu duymaz ya da nerede olduğunu merak etmez" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Purves'in 44 yaşındaki postacısı da "Onunla 10 yılda bir kez postasını verirken karşılaştım. Çok mektup gelmezdi. Ara sıra gelirdi. Ben de şüphelenmedim" diye konuştu.

Komşularının hiç tanımadığı, tanımak için çaba bile sarfetmediği ve yokluğunu farketmedikleri yaşlı kadının hiç evlenmemiş olduğu öğrenildi. Polis şimdi yaşlı kadının bir yakını olup olmadığını bulmaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*