Beş yıldızlı otelde 10 Euro'ya tatil

Beş yıldızlı otelde 10 Euro'ya tatil.17888
  • Giriş : 09.01.2008 / 16:05:00

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, kış sezonunda otellerin istediği rezervasyonları alamadığı için odalarını ucuz fiyata yerli turistlere açtığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Volkan Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya’da kış sezonunun turizmci açısından istenilen düzeyde geçmediğini; Antalya’daki otellerin büyük kısmının kış sezonunda kapandığını, açık otellerin ise iyi rezervasyon beklentisi içinde olduklarını ancak, bunun gerçekleşmediğini söyledi. Bu nedenle kış sezonunda istediği rezervasyonları alamayan bazı otellerin, zararına da olsa ucuza oda sattıklarını ifade eden Şimşek, bir çok acentenin 59 ile 69 Avroya, 5 veya 6 gecelik tatiller sunduğunu kaydetti. Şimşek, şunları söyledi:

"İstedikleri rezervasyonları alamayan bazı oteller, Türk müşteriyi çekebilmek için zararına da olsa fiyatları aşağıya çektiler. Antalya’da 10 Avro’dan başlayan fiyatlarla 4 ve 5 yıldızlı otellerde tatil imkanı sağlanıyor. Bu fiyatlardan en çok tüketici karlı çıkıyor. Öğle yemeğine kadar her şey dahil tatil imkanı sağlanıyor.

Oteller, odaların boş kalmaması için düşük fiyata yerli turiste yatak veriyor. Zararına da olsa bu fiyatlarla yatak satıyor. Turizmcinin bu fiyatlarla para kazanma şansı yok. Ancak sıcak para girişi sağlanıyor ve otel boş kalmıyor. Bu, bir ticarettir. Hangi otelin ne sıkıntıda olduğu bilinmez. Verilen fiyatlar hassas fiyattır. Kış sezonunda beklenen turist gelmedi." Volkan Şimşek, düşük fiyatlı otellere tatile gidecek tüketicilerin çok fazla beklenti içinde olmaması gerektiğini de vurgulayarak, "Tüketici ucuz fiyatlı otellerin verdiği hizmetten büyük beklenti içinde olmamalı.

Oteller maliyeti karşılamak için bir çok aktiviteyi kısabilir ya da yemek çeşidini azaltabilir. Herkes bu bilinç içinde olmalı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious