Beşar Esad, Amr Musa'yı kabul etti!

Beşar Esad, Amr Musa'yı kabul etti!.11093
  • Giriş : 16.03.2009 / 23:33:00

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'yı makamında kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk Sarayı'nda gerçekleştirilen görüşmede geçen yıl Şam'da 20.'si gerçekletirilen Arap Birliği Konferansı'nda alınan kararlar, bu kararların uygulanması ve hayata geçirilmesinin değerlendirildi. Görüşmede Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim ve Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad hazır bulundu. Musa, görüşmesinde Şam'da geçen yıl toplanan Arap Birliği Toplantısı'nın bölgede siyasi, ekonomik ve toplumsal hareketlilik sağladığını söyledi.

İkili görüşmeden öncesi Arap Birliği Dışişleri Bakanları, Şam'da gerçekleştirilen Arap Birliği Toplantısı ile ilgili kararları değerlendirmek ve uygulamak amacıyla bir araya geldi. Toplantıya Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim'in yanı sıra Suudi Arabistan, Sudan, Katar, Libya, Kuveyt gibi Arap dışişleri heyetleri katıldı.

Gerçekleştirilen toplantının ardından Amr Musa ve Velid El Muallim yaptıkları basın açıklamasında bölgesel konuların değerlendirildiğini ve bölgesel yapılacak çalışmaların masaya yatırlıldığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*