Besiciler Burdur'da toplandı

Besiciler Burdur'da toplandı.11975
  • Giriş : 11.10.2008 / 18:55:00

Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin bu yıl 8.'sini düzenlediği Damızlık Sığır Yarışması bugün yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yarışmayı Burdur Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mehmet Alp, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, CHP Parti Meclisi Üyesi Tülay Özüerman, DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Belediye Başkanları, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Halil Tokoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye'nin dörtbir yanından gelen Birlik Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, besiciler ve vatandaşların izledi.

Yarışma öncesi etkinlik hakkında bilgi veren Burdur İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, damızlık sığırların ülke ihtiyacını karşılayacak düzeyde ve kalitede olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından Hollanda'dan gelen Uluslararası Hayvancılık Yarışmaları Hakemi Kees Ruyter'in gözetiminde ve 130 damızlık sığırın onar onar meydana alınarak incelendiği yarışma 4 saat sürdü. Yarışma sonunda genç damızlık sığır kategorisinde Menekşe isimli Sığırı ile M.Ali Varol birinci, Ziyafet isimli sığırı ile Tefenni Çeliker Hayvancılık ikinci, Billur isimli sığırı ile Mustafa Şimşek üçüncü oldu.

Orta yaşlı damızlık sığır kategorisinde Yelz isimli sığını ile Mücahit Sural birinci, Ceylan isimli sığırı ile M.Ali Varol ikinci ve Safiye isimli sığırı ile Süleyman Işık üçüncü, yaşlı damızlık sığır kategorisinde Aysun isimli Sığırı ile Eşraf Kara birinci, Başak isimli sığırı ile Ömer Acar ikinci ve Akinek isimli sığırı ile de Akgün Petrol -Hayvancılık üçüncü oldu.

Şampiyonlar Şampiyonu yarışmasında da yaşlılar birincisi Aysun bugünkü yarışmanın en güzel sığırı seçildi. Dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*