Beşiktaş, ağır zeminde zorlanıyor!

Beşiktaş, ağır zeminde zorlanıyor!.5540
  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Tigana, geçen yıla göre liderle aralarındaki puan farkının daha az olduğunu belirterek, lideri kovalamaya devam edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konyaspor'un kendi sahasında iyi oynadığını belirten Tigana, şunları kaydetti:
''Yan toplardan gol yedik. Alışık olduğumuz iyi oyunu sergileyemedik. Ağır zeminlerde zorlanıyoruz. Trabzonspor maçı da bizim için zor olacak. Trabzonspor karşısında topları iyi kullanırsak ve yakaladığımız pozisyonları değerlendirirsek istediğimiz sonucu alabiliriz.'' Bir gazetecinin ''Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı nedir?'' sorusu üzerine Tigana, ''Önümüzde Trabzonspor maçı var. Trabzonspor'u ve sonraki rakiplerimizi yenip Fenerbahçe ve Galatasaray'ın puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Geçen yıl bu dönemlerde lig lideri ile aramızda 15 puan vardı. Şu anda puan farkı daha az, kovalamaya devam edeceğiz.''

KONYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM
Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam da, Beşiktaş maçına hafta boyunca çok iyi hazırlandıklarını, kendilerine hiç şans tanınmayan maça iyi motive olduklarını söyledi.

İnançlı ve hırslı mücadeleleriyle sıra dışı bir iş yaptıklarını vurgulayan sağlam, Beşiktaş'a karşı iyi oynayarak haklı bir galibiyet aldıklarını kaydetti.

Bazen büyük bir sıçrayış için bir iki geri adım atmak gerektiğini dile getiren Sağlam, şunları söyledi:
''Antalyaspor maçında bir iki adım geri gittik. Şimdi büyük bir sıçrama yaptık. Konyaspor, tarihinde ilk kez Beşiktaş'ı yendi. Beşiktaş karşısında ilk galibiyetini alarak tarihe geçen oyuncularımızı kutluyorum. Sınırlı kadro ve bütçeyle Konyaspor olarak en iyiyi yapmaya çalışıyoruz.'' Sağlam, hafta içinde Beşiktaş'ın birçok maç kasetini izlediğini ve rakiplerinin zayıf yönlerini en ince detayına kadar incelediklerini belirterek, belirledikleri taktikle güçlü rakiplerini puansız gönderdiklerini kaydetti.

Öte yandan, Beşiktaş taraftarlarının bulunduğu tribünden sökülerek atılan koltuk, bir polis memurunun yüzünden yaralanmasına neden oldu. Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, ambulansa götürülen polisin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

DEMİRÖREN EL-KOL HAREKETİ YAPAN GAZETECİYİ ARADI
Bu arada, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, maçtan sonra basın mensuplarının bulunduğu odaya gelerek, tribünde kendisine el-kol hareketi yapan Konyalı bir gazeteciyi aradığını söyledi.

Demirören, basın odasında ve koridorlarda aramasına rağmen ismini bilmediği gazeteciyi bulmayı başaramadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious