Beşiktaş, F.Bahçe'nin ensesinde

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

F.Bahçe puan kaybetmiş, İnönü dolmuştu. Maça fırtına gibi başlayan Beşiktaş, 8. dakikada Rico'nun penaltısıyla öne geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

20. dakikadan bitime kadar süren Rize'nin baskılı futboluna dayandı, şampiyonluk yolunda umudunu artırdı

Şampiyonluğa kucak açtılar

F.Bahçe puan kaybetmiş, İnönü dolmuştu. Maça fırtına gibi başlayan Beşiktaş, 8. dakikada Rico'nun penaltısıyla öne geçti. 20. dakikadan bitime kadar süren Rize'nin baskılı futboluna dayandı, şampiyonluk yolunda umudunu artırdı.

Şampiyonluk yarışında Erciyes'in G.Saray'ı sakatlamasından sonra Kayseri'nin de F.Bahçe'ye darbe vurması Beşiktaş'ı şampiyonluk havasına soktu. İnönü'de; tribünde taraftarlar, soyunma odasında futbolcular, Kayseri'nin gol haberlerini duydukça coşkulu teşekkür görüntüleri verdiler. Maçın 21.15'te başlamasına rağmen tribünlerin tıklım tıklım dolması şampiyonluk ateşinin alevlendiğinin göstergesiydi. Ricardinho, 4. dakikada ilk vuruşu, kaleci Zdravkov ilk kurtarışı, dönen topta da Nobre ilk kötü vuruşu yaptı. 7'de Bashir'in topla birlikte Nobre'ye müdahalesine hakem Aytekin Durmaz "Penaltı" dedi. Rizeliler'in itirazlarına
rağmen 8'de Ricardinho topu filelere bıraktı: 1-0. Beşiktaş'ın gol sonrası şov yapması beklenirken tam tersi oldu. Siyah-beyazlı futbolcuların ayakları iki ileri-bir geri gitmeye başladı. Rize, 17'de Altan'ın ortası Serhat'ın kafasında son anda kornere tokatlayan Runje'ye takıldı. Çalımbay'ın talebeleri daha istekli ve etkili bir oyun ortaya koydu. Şaşkın taraftar, memnuniyetsizliğini takıma değil ama 'ilerisini düşünmeden' hata yapan Burak'a tepki olarak yansıttı.

ŞANSI DA YANLARINA ALDILAR

Sağlık ekibinin tam menisküs ameliyatı sonrası 19
günde sahalara döndürdüğü Bobo oyuna girer girmez farkını hissettirdi. Topu saklayarak ve yerinde kullanarak Rize'nin dinamizmine darbe vurdu. 62'de Nobre'nin topuk pasında hakemin tartışmalı faul kararına takılmasa golle de buluşabilirdi. Koray, Serdar, İbrahim Toraman ve Baki'ye yapılan alkışlara rağmen Beşiktaş takım olarak üç puanı ve alkışı hak etmedi. Dün gece tıpta da mucizevi çalışmaların, futbolda da sonuçların olabileceği görüldü. Şampiyonluk yarışında da Beşiktaş'ın şansını yanına aldığı belgelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious