Beşiktaş, Fener'i savundu

Beşiktaş, Fener'i savundu.23925
  • Giriş : 28.02.2008 / 21:45:00
  • Güncelleme : 29.02.2008 / 00:27:24

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Halim Aydın, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında, Çaykur Rizespor karşısında sergiledikleri oyunun kendilerine yakışmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halim Aydın, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor maçını kazanmalarına rağmen kupadan elendikleri için üzgün olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Sorunun orta sahadan kaynaklandığını düşünüyorum. Forvette güçlendik, ama orta sahada, özellikle zorunlu oyuncu değişikliklerinden sonra aynı özellikte oyuncuları oynatmak zorunda kaldık. Orta sahada, aynı stilde 3-4 oyuncu olduğu zaman, orada bir denge kuramıyorsunuz. Cisse topa basan bir oyuncu, ön libero oynuyor. Sakatlandıktan sonra orta sahadaki oyuncularımıza bakın, hepsi top ayaklarına geldikten sonra oynayabilen oyuncular. Bu durum bizi aksattı.”

“MEHMET YOZGATLI'NIN YÜRÜYECEK HALİ YOKTU”

Halim Aydın, dünkü karşılaşmada Mehmet Yozgatlı'nın kötü bir oyun sergilediğini dile getirerek, “Oyunda kaldığı sürece Mehmet'in yürüyecek hali yoktu” dedi.
Mehmet Yozgatlı'nın yaklaşık 1 yıldır Futbol oynamadığını hatırlatan Aydın, “Durumunu görünce çok üzüldüm. Oyunda kaldığı sürece, yürüyecek hali yoktu. Bir profesyonel oyuncunun böyle oynamaya hakkı yok. BJK İnönü Stadı'nda o muhteşem seyircinin karşısına çıkıp, böyle oynamamalısınız. Faydalı olamadı. Defansta sorunlar çok fazlaydı. Yan yana oynayan oyuncalar uyum sağlamayınca böyle bir sorun ortaya çıktı” diye konuştu.

“CİSSE'NİN SAKATLIĞI YENİ DEĞİL”

Halim Aydın, Çaykur Rizespor maçında sakatlanan Cisse'nin sakatlığının yeni olmadığını söyledi.

Cisse'nin haftalardır sakat olduğunu dile getiren Aydın, “Sakat olduğu halde oynayan bir oyuncu. Ben Ertuğrul hocamın yerinde olsaydım, Cisse'yi oynatmaz, dinlendirirdim, çünkü çok önemli bir derbi var. Cisse sakat sakat oynayınca, onu daha uzun süre kaybettik. Cisse'nin yerinde oynayabilecek oyuncular da vardı. Bana göre Cisse'nin sakatlığı daha önceki sakatlığının ortaya çıkmasıydı. Böyle olmasını istemezdik. Tabii Schildenfeld ve Cisse'nin oyundan çıkması, taktik planları alt üst etti” diye açıklama yaptı.

“DERBİ'NİN HAKEMİ MAÇI KATLETTİ”

Beşiktaşlı yönetici, dün gece Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yöneten hakem Cüneyt Çakır'ın, maçı katlettiği görüşünü savundu.
Karşılaşmada futbolcuların iyi niyetli olduğunu, maçta çıkan olaylara ise hakemin neden olduğunu ifade eden Halim Aydın, “Çok hatalı kararlar verdi. Bence Cüneyt Çakır'ın kafası karışıktı. Televizyondaki yorumlar hakemlerin kafasını karıştırıyor. Malum, yayıncı kuruluşun bir hakem hocası var. Beşiktaş'ın maçlarında taç atışlarını, faul atışlarını milim milim ölçüyor. Özellikle bizim maçlarda yapıyor bunu. Saniye saniye hesaplıyor. Bizden başka takımlara yapılmıyor bu” dedi.
Cüneyt Çakır'ın gösterdiği kartların çoğunun doğru olmadığını kaydeden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gösterdiği bu kartları, oyunun kontrolünü elinde tutmak amacıyla yaptı. Gökhan Gönül'e gösterilen kartın gerekçesini komik buluyorum. Kurallarda böyle bir gerekçeyle kart gösterilmez. Umarım Galatasaray ile yapacağımız derbinin hakemi, kafası karışık olarak maça çıkmaz. Böyle bir endişe taşıyorum, çünkü televizyonlardaki hakem hocaları, hakemlerimizin kafalarının karışmasına neden oluyor. Bizim maçımıza umarım iyi bir hakem atanır. Yeni federasyon iyi niyetli davranıyor. Tarafsız olacağını düşünüyoruz. Biz de iyi Futbol oynayıp, derbiyi kazanmak istiyoruz.”
Galatasaray'ı iyi bir şekilde ağırlayacaklarını anlatan Halim Aydın, “Yönetimde bulunduğum dönemde, rakip takım yöneticilerine küfür edilmemiştir. Galatasaraylı dostlarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. Karşılaşmada da iyi Futbol oynayıp maçı kazanmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious