Beşiktaş, hakeme tepkili

  • Giriş : 30.09.2007 / 16:04:00

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Galatasaray derbisinde hakem hataları nedeniyle kendileri için çok önemli puanlar kaybettiklerini belirterek, karşılaşmanın hakemlerine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, bu sezon Beşiktaş aleyhine bariz hakem hatalarının yapıldığını, bunların da üst üste geldiğini ifade ederek, "Yine hakemlerin iki hatası nedeniyle bizim için çok değerli olan puanları kaybetmiş bulunuyoruz. Artık bu işin arkasında kasıt arama noktasına geldik" dedi.

Yapılan bariz hakem hatalarının, futbolcuların saha içindeki morallerine de etki ettiğini ve istenilen başarıyı gösterememelerine neden olduğunu öne süren Erdoğan, "Beşiktaş'ın elinde iyi bir kadro var. Bu kadronun her an toparlanması ve güzel oyun sergilemesi mümkün. Ancak oyun içerisindeki hakem hataları, oyuncuların gereken performansı göstermelerine engel olmuştur. Beşiktaş'ın hakkını sonuna kadar savunacağız" diye konuştu.

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in, uğradıkları haksızlıkların savunucusu olduğu için savunma ve konuşma hakkının ağır şekilde cezalandırıldığını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Beşiktaş'ın haklarının savunulmasının ortadan kalkması çok vahim neticeler doğurabilir. Beşiktaş'ın haklarının yenmesine, haksız kararlarla çökertilmeye çalışılmasına kendilerini yetkili görenler şunu unutmasın; Beşiktaş'ın haklarını yedirmeyiz. Bundan sonraki haksızlıklarda doğacak sonuçlardan, haksızlıklara göz yumma mevkiinde olanlar sorumlu olacaktır."

Erdoğan, önlerinde Portekiz'in Porto takımıyla oynayacakları zorlu Avrupa Şampiyonlar Ligi maçı bulunduğunu hatırlatarak, "Porto güçlü bir ekip. Bu karşılaşmaya takım olarak en iyi şekilde hazırlanmak durumundayız. Dünkü maçı unutup artık Porto maçına konsantre olmalıyız. Hedefimiz galibiyet" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious