Beşiktaş, Higuain'i 13 günde harcadı

Beşiktaş, Higuain'i 13 günde harcadı .12892
  • Giriş : 05.09.2007 / 11:19:00

İstanbul'a geldiğinde krallar gibi karşılanan oyuncu hangi futbolcuyla takas edilmek istendi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş, Manisasporlu Holosko'ya karşılık Higuain'i kiralamayı teklif etti. Ancak Ege Kulübü artı 2.5 milyon Euro isteyince takas gerçekleşmedi.

'Maradona olabilirim' demişti
21 Ağustos'ta Beşiktaş ile River Plate arasında her konuda anlaşma sağlandı. 22 Ağustos’ta istanbul’a geldi, onlarca Siyah-Beyazlı taraftar tarafından krallar gibi karşılandı... 23 Ağustos’ta 3 yıllık sözleşmeye imza atarken çok iddialıydı: “Arjantin’in değil, ama İstanbul’un Maradona’sı olabilirim...'' 1 Eylül’de ilk kez Beşiktaş formasıyla tanıştı. inönü’deki Kayserispor maçında son 15 dakika oynadı, etkili olamadı. Tarihler 3 Eylül’ü gösterirken, bir başka deyişle istanbul’daki 13. gününde onun hakkında çok flaş gelişmeler yaşandı. FANATiK açıklıyor: işte Federico Higuain ve işte Arjantinli yıldız hakkındaki çarpıcı gerçekler...

Ocak’ta görüşmek üzere...
Beşiktaş, sezon başı alamadığı Holosko’ya, Galatasaray maçındaki muhteşem oyunu sonrası yeniden talip oldu. Manisaspor yeşil ışık yakınca, idareciler Ertuğrul Sağlam’a döndü: “Higuain’i kiralık verip Holosko’yu alabiliriz...'' Genç hoca, Holosko’nun hem genç hem de Süper Lig’de daha tecrübeli olduğunu belirtip takasa ‘okey’ verdi. Bunun üzerine Manisa’ya resmi teklif götürüldü, ancak ‘Higuain artı 2.5 milyon Euro’ yanıtı alındı. Kartallar, Higuain ve Baki’yi önerdi; Manisa, ‘Higuain artı 2 milyon Euro’da ısrar etti ve transfer gerçekleşmedi. Higuain 13. gününde kiralanmaktan kurtulurken, Holosko transferi de Ocak ayına kaldı.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious