Beşiktaş Avusturya'ya gitti

Beşiktaş Avusturya'ya gitti .15660
  • Giriş : 02.07.2008 / 17:03:00

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, ilk etap kamp çalışmaları için Avusturya'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uçakla Almanya'nın Münih kentine hareket eden siyah-beyazlılar, buradan kamp yapacakları Avusturya'nın Leogang bölgesine geçecek. Siyah-beyazlılar, 16 Temmuz'a dek sürecek ilk etap kampında 4 hazırlık maçı oynayacak.

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada ilk etap yurt dışı kampı için Avusturya'ya gittiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Transfer sezonunda istediğimiz transferleri hemen hemen yaptık. Bir-iki yerli oyuncuyu daha kadromuza katmayı düşünüyorduk, ama anlaşamadık. Halen transfer devam ediyor. Şu an net bir transfer olayı yok. Her an, her şey olabilir. Bu böyle bilinsin” dedi.

“BOBO VE DELGADO İÇİN TEKLİF YOK”

Bobo ve Delgado ile ilgili hiçbir resmi teklif almadıklarını da kaydeden Engin, “Telaffuz edilen rakamların hiçbiri kulübümüze ulaşmamıştır. Gazetelerde yazıldığı gibi böyle cazip teklifler gelse değerlendirebilirdik, ama resmi bir teklif yok” dedi.

Sinan Engin, güçlü bir kadro kurduklarına inandıklarını da belirterek, şunları söyledi:
“Defansta geçen seneki eksikliklerimizi büyük ölçüde kapattık. Gökhan Zan tatilden sonra gelip bizimle görüşecek.

Gökhan Zan futbolcumuzdur. Kendisinden ayrılmayı düşünmüyoruz. Ekonomik şartlar onun için de bizim için de çok önemli. Bir yerlerde buluşacağımızı umuyorum, ama biz onu hiç ayrılmış düşünmüyoruz. Eninde sonunda anlaşacağız. Kendisiyle hiç transfer görüşmesi yapmadık. Yazılan ve çizilenler yanlış. Yazılanlar spekülasyon. Birkaç gün içinde bu konu da netleşir.”

“ADAPTASYON DÖNEMİ”

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da İstanbul'daki hazırlık çalışmalarında oyuncuların ölçümlerini yaptıklarını belirterek, “Adaptasyon dönemi geçiriyoruz” dedi.

Fiziksel olarak oyuncuları üst seviyeye çıkarmak için yoğun bir çalışma dönemine gireceklerini ifade eden Sağlam, kampta 4 hazırlık maçı yapacaklarını, 16 Temmuz'da Türkiye'ye dönüp bir haftalık aradan sonra Avusturya'ya geçeceklerini söyledi.

Ertuğrul Sağlam, “Yeni oyuncuların katılımıyla tam kadro gidiyoruz. Hiçbir oyuncumuzun eksik olmaması bizim için güzel. Oyuncularımızın bir an önce birbirleriyle kaynaşmaları ve alışmaları için bu önemli. İyi bir hazırlık dönemi geçirerek ülkemize iyi bir şekilde dönmek istiyoruz” dedi.

Sağlam, bir transfer çalışması olup olmadığına ilişkin soru üzerine, şu anda öyle bir durum olmadığını belirtti.
Gökhan Zan'ın durumuyla ilgili bir soru üzerine de Sağlam, onun da bir iki gün içinde netlik kazanacağını belirtti.

KAFİLEDE 31 FUTBOLCU VAR

Siyah-beyazlılar, ilk etap kampına toplam 31 futbolcuyla gitti.

Başkanlığını genel sekreter Kenan Öner'in yaptığı kafiledeki 31 kişilik futbolcu listesinde şu isimler bulunuyor:

İbrahim Toraman, Serdar Kurtuluş, Mehmet Sedef, Ekrem Dağ, Hakan Arıkan, Tuna Üzümcü, Anthony Seric, Tomas Zapotocny, Tomas Sivok, Matias Delgado, Mert Nobre, Adem Büyük, Fahri Tatan, Rodrigo Tello, Necip Uysal, Rasim Mutlu, Erdem Köse, Edouard Cisse, İbrahim Üzülmez, Aydın Karabulut, Serdar Özkan, Ali Tandoğan, Filip Holosko, Korcan Çelikay, Emre Özkan, Ergun Aydın, Rıza Şen, Sezer Sezgin, Can Erdem, Batuhan Karadeniz ve Bobo.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious