Beşiktaş borsada tarih yazıyor!

Beşiktaş borsada tarih yazıyor!.23925
  • Giriş : 21.05.2009 / 11:29:00

Lig'de şampiyonluğun en büyük adayı olan Beşiktaş borsada da açık ara şampiyonluğa koşuyor. Hisseler üç kat artış gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş hisseleri borsada tam anlamıyla tarih yazıyor. Her gün arka arkaya tavan fiyattan kapanan hisseler bugün de aynı trendi sürdürerek 11.3 TL'ye kadar çıktı. Böylece hisseler sadece 8 gün içerisinde tam üç kat artış gösterdi.

Çok sert fiyat hareketlerinin yaşandığı hissede yatırımcıları çıldırtan fiyat hareketleri gerçekleşiyor. Hisseler bugün de yüzde 6 primle 11.3 liraya çıkarken yatırımcılarına çok büyük para kazandırdı.

Beşiktaş hisselerindeki ilk hareket Nisan ayı ile birlikte başladı. Beşiktaş'ın şampiyonluk umutlarının yeşermesi ve şirkete Avrupa kupaları sayesinde sağlanacak nakit girdisi beklentisi ile yatırımcılar hisselere hücum etti. Nisan ayında 2 liradan başlayan hareket 8 Mayıs itibariyle 3.66 liraya, bugün itibariyle de 11.3 liraya ulaştı.

Böylece hisseler sadece 1.5 ayda 6 kata yakın değer kazanmış oldu. Son sekiz iş günündeki artış ise üç kata dayandı. Beşiktaş'ın piyasa değeri de 450 milyon TL'ye ulaştı.

Uzmanlar, hem şampiyonluk hem de Şampiyonlar Ligi beklentileri ile hisselerin çok talep gördüğünü ve arka arkaya rekorlar kırıldığını belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*