Beşiktaş cezaya itiraz etti

Beşiktaş cezaya itiraz etti.19799
  • Giriş : 10.04.2008 / 08:27:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 10:07:49

Beşiktaş, seyircisiz oynama ve saha kapama cezalarının kaldırılması için Tahkim Kurulu’na başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyah - beyazlılar savunmasında, saha kapama cezasının ağır olmasından bahsedip, Fenerli futbolcuların tahrik edici görüntüleri de ekledi

Beşiktaş Yönetimi, PFDK’nın cezalarına itiraz etti, Tahkim Kurulu’na başvururken esaslı bir savunma hazırladı. Fenerbahçe derbisindeki küfür ve kötü tezahürattan dolayı bir maç seyircisiz oynama cezası alan siyah-beyazlılara, saha içindeki olaylardan dolayı da bir maç saha kapama cezası verilmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ayrıca siyah-beyazlıların 80 bin YTL ödemesine de hükmetmişti.

Cezanın açıklanmasından sonra bir araya gelen siyah-beyazlı kulübün hukukçuları, Tahkim Kurulu’na verilecek savunmayı hazırladı. İki cezanın da kaldırılması için yapılan müracaatta, Fenerbahçeli futbolcuların tahrikleri ön plana getirildi. Özellikle Edu’nun, sahaya atılan yabancı cismi, tribüne geri göndermesinin siyah-beyazlıları çileden çıkardığına vurgu yapan Beşiktaşlılar, Alex de Souza’nın tahriklerinin de olaylara zemin hazırladığını ifade etti.

“Olaylar çıkabilir”

Hukuk İşlerinden sorumlusu Asbaşkan Levent Erdoğan, “Cezalar ıslah etmek içindir, azap vermek için değil. Verilen bu ceza, başka cezaları da doğurur. Özellikle Bursaspor maçında doğabilecek olaylar kontrol dışına çıkabilir” diye konuştu.

Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu ise şunları söyledi:
Bursa’da oynanan ilk maçta Spor İl Güvenlik Kurulu ve emniyet, güvenliği sağlayamayacakları için, Beşiktaş seyircisini istemedi. Şimdi, ilk etapta Tahkim’den çıkacak sonuca bakacağız. Karara göre yönetim olarak toplanıp karar vereceğiz. Ancak Bursaspor ile aramızda, karşılıklı taraftar götürmeme konusunda bir protokol bulunmuyor.”

Tahkim Kurulu’nun dosyayı, bugün yapılacak toplantıda inceleyeceği ifade edildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious