Beşiktaş Divan Kurulu'nda gergin anlar

Beşiktaş Divan Kurulu'nda gergin anlar.23925
  • Giriş : 24.05.2008 / 14:52:00

Yıldırım Demirören'in konuşmasının ardından Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Lig'i üçüncü sırada bitirmenin Beşiktaş için başarı sayılamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ceylan InterContinental Oteli'nde gerçekleştirilen Beşiktaş Kulübü'nün 2008 yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Yalçın Karadeniz, Beşiktaş için başarının sağlam bir mali yapının yanında şampiyonluk ve kupalar olduğunu vurgulayarak, "Şerefli ikincilikler, üçüncülükler bu istek ve arzuyu kesmez. İkinci ile puan farkımız yok ama dördüncü ile de puan farkımız yok. O halde bunun irdelenmesi gerekiyor" dedi.

Beşiktaş'ın üçüncülük maçı oynarken ve gol averajına ihtiyacı varken, Vestel Manisaspor maçında taraftarların protestoda bulunmalarına da anlam veremediğini belirten Karadeniz, "Beşiktaş taraftarı, üçüncülük maçı oynanırken, 10. dakikada 4-0 öndeyken ve averaj gerekirken birilerinin istifasını isteyerek bana göre yanlış yapmışlardır" diye konuştu.

ENGİN VE SAĞLAM'A ELEŞTİRİ

İsim vermeden, Futbol takımı genel menajeri Sinan Engin ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ı da eleştiren Karadeniz, şunları söyledi:

"Biri televizyona çıkıyor, 'Bu transferleri ben yapmadım, seneye çok iyi takım kuracağım' diyor. Biri çıkıyor 'Hangi teknik adam iyi futbolcuların alınmasını istemez, bu bir imkan meselesidir' diyor ve topu yönetim kuruluna atıyorlar. Hepimiz yakın bir şekilde gördük ki yönetim, teknik heyetin her istediğini yerine getirmiştir.

Bu arkadaşlarımız böyle söylemeseler de 'Hata yaptık, Beşiktaş camiasından özür dileriz, bundan ders aldık' deselerdi benim yönetimim ve iyi kalpli başkanım onları paketleyip kapıya mı koyardı? Birileri çıkıyor, 'Beşiktaş şampiyon olacak, bunun kefili benim' diyor. Beşiktaş her sezon şampiyonluğa oynar. Her seferinde bunu söylemeye gerek yok. Bizleri ve seyirciyi kimse farklı beklentilere sokmasın"

PAF TAKIMINA ELEŞTİRİ

Yalçın Karadeniz, "Beşiktaşımızda görünürde her şeyin iyi gittiği bir ortamda bütün branşlarda bir dağınıklık, sebebini anlayamadığım bir başarısızlık görünüyor. Bunun araştırmasını ve tedavi çarelerini elbette yönetim bulacaktır" dedi.

Beşiktaş PAF Takımı'nın geride kalan sezonda 6. olmasını da eleştiren Karadeniz, "Bel bağladığımız, üzerine titrediğimiz, içlerinde Mehmet Sedef, Batuhan, Emre'nin oynadığı PAF takımımız kaçıncı oldu biliyor musunuz, 6. oldu. Bu kadar emek, bu kadar para, ümidimiz PAF takımı maalesef 6. oldu. Başarısızları gönderin, başarılılar göreve devam etsin, kimsenin gözünün yaşına bakmayın" diyerek sözlerini tamamladı.

KENAN ÖNER FATURAYI HAKEMLERE KESTİ

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, geçen sezon hakem hatalarından çok puan kaybettiklerini söyledi.

Kenan Öner, Ceylan InterContinental Oteli'nde düzenlenen Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hakem hatalarına dikkati çekerek, "Hakem hatalarından çok puan kaybettik. Artık bunları konuşmak bizi bir yere getirmez ama hakemlerin bu yaz vicdanlarının rahat olacağını düşünmüyorum. Seneye aynı hatalar olursa bu kadar müsamahakar olmayacağız" diye konuştu.

Tek hatayı hakemlerde aramadıklarını da anlatan Öner, "Rakip oyuncuya yabancı madde atarak sahanın kapanmasına neden olan taraftarlarımızın, bizim de hatalarımız vardır. Bundan sonra en doğruyu bulup, şampiyonlukları arka arkaya almak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kenan Öner, Vestel Manisaspor ile yapılan, geride kalan sezonun son maçındaki taraftar tepkisinin kendilerini üzdüğünü belirterek, "10. dakikada 4-0 öndeyken, stadımızdaki tezahüratlar hepimizi çok üzdü" dedi.

Şu anda transfer çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Öner, "SPK'ya bağlı olduğumuz için, 'Şu futbolcuyla anlaştık' diyemiyoruz. 7-8 futbolcunun ismini vererek görüştüğümüzü bildirdik. Bunlardan 2-3 tanesiyle çok olumlu bir noktaya geldik" diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKAN PLAKET VERDİ

Toplantının sonunda kulüp üyeliğinde 60 yılını dolduranlara verilmesi gereken plaketler, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in transfer görüşmelerinde bulunmak üzere yurt dışına çıkacağı için toplantının başında sunuldu. Başkan Demirören, konuşmasının ardından, 60 yıllık üyelere plaketlerini verdi ve ardından da toplantıdan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious