"Beşiktaş dünyaya yayılacak"

  • Giriş : 06.05.2009 / 16:44:00

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, Beşiktaş'ın adını tüm dünyaya yaymaya çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, Beşiktaş'ın adını tüm dünyaya yaymaya çalıştıklarını söyledi.
Sarsmaz, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, yurt içinde ve dışında 60'a yaklaşan spor okulları bulunduğunu belirterek, ''Beşiktaş'ın ismini tüm dünyaya yaymaya çalışıyoruz'' dedi.

Kendilerinin yönetime gelmesinin ardından ilk kez spor okullarıyla ilgili bir bölüm olduğunu ifade eden Sarsmaz, ''4-5 başlıklı amacımız vardı. Birincisi, bu okullar vasıtasıyla Beşiktaşlılığı hem yurt içinde, hem de yurt dışında yaygınlaştırmak. İkincisi, Beşiktaşlılar bu şekilde daha sosyalleşecekti. Üçüncüsü özkaynağımıza yeni sporcular kazandırılacaktı. Bunu da başardık. Beşiktaş'ın bayrağı bu şekilde dalgalanacak'' diye konuştu.

Yönetici Sarsmaz, siyah-beyazlı kulübün 11 amatör dalda hizmet verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Kulüp, bu hizmeti verirken de karşılıksız para harcıyor, yatırım yapıyor. Çok cüzi de olsa spor okullarından Beşiktaş'a kaynak oluşacaktı ve amatör dallarımıza bunları aktaracaktık. Bunu planladık ve yaymaya başladık. 60'a yaklaşan spor okulumuz oldu. Bu çalışmaları yaparken sadece Futbol üzerinde durmadık. Futbol okullarımızda eğitim gören öğrenciler arasında bir anket yaparak, 'İkinci okulunuz ne olsun?' sorusunu sorduk. Yanıtlara göre Basketbol, voleybol, cimnastik ile satranç okullarını da açmaya karar verdik.''

-LÜBNAN'DA SPOR OKULU-

İzmir, Bandırma ve Ankara'da cimnastik okulları olduğunu kaydeden Nedim Sarsmaz, ''Bunları yurt dışına da açmaya başladık. İngiltere, Hollanda, İsviçre ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yanı sıra, Almanya'da 3 spor okulumuz oldu. Futbolun dışındaki branşlarda okullar açmayı sürdüreceğiz. Yeni bir açılım yaparak Lübnan'da yaz kampı şeklinde spor okullarımızda okuyan gençlerin katılabileceği organizasyonlar planlıyoruz. Yabancı dil ve sosyal alanlardaki bilgileri arttırmak için yaz kampları düşünüyoruz'' diye konuştu.

Kendilerine gelen bazı teklifleri değerlendirdiklerine değinen siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, Angola, Gürcistan, Bosna-Hersek ve ABD'de spor okulları açma konusunda ön görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Ellerinden gelen bütün kolaylığı gösterip hem Beşiktaş'ın, hem Türkiye'nin bayrağını yurt dışında dalgalandırmak istediklerini vurgulayan Sarsmaz, ''Beşiktaş'ın adını yaymak istiyoruz. Bunlar gerçekleşiyor'' dedi.

Yönetici Sarsmaz, İstanbul'daki spor okullarının işletmesini bizzat kulübün yaptığını, İstanbul dışındaki spor okullarına ise Beşiktaş'ın ismini verdiklerini vurgulayarak, ''Anlaşmalar belirli bir standarda kavuştu. Yakında internet ağı ile bu okullarla iletişimi otomatik olarak kuracağız. Bunlar böylece daha da sıkı denetlenmiş olacak. Beşiktaş ile iletişimi daha hızlanacak. Okullarımızla saniyeler içinde iletişim kurabileceğiz'' diye konuştu.

Spor okullarındaki müfredatın tamamen kulüp tarafından hazırlandığına vurgu yapan Nedim Sarsmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

''BJK Futbol Okulları Genel Koordinatörümüz Ufuk Pak yoğun bir faaliyet içinde bulunuyor. Ufuk hocanın büyük emekleri var. Çok güzel bir ekip oluşturduk. Türkiye'deki ve yurt dışındaki bütün okulları denetleyebiliyoruz. Bazen kendim de bu denetlemelere katılıyorum. Bu denetlemeler sayesinde ilişkilerimiz daha da iyi oluyor. Veliler, Beşiktaş'ın çok ciddi bir kulüp olduğunu, bu işe ciddi baktığını öğreniyor. İnşallah Beşiktaş Üniversitesi açıldığı zaman bütün spor okullarımız spor akademisine bağlanacak. Böylece daha da bilimsel çalışacaklar, amacımız bu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*