Beşiktaş hisse hareketleri yasak getirdi

Beşiktaş hisse hareketleri yasak getirdi.15488
  • Giriş : 29.06.2009 / 21:13:00

SPK, Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ hisselerindeki manipülatif işlemler nedeniyle 1 şirket ve 3 kişiye işlem yapma yasağı getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SPK haftalık bülteninde Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin hisse senedinde 26 - 29 Haziran 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen işlemlerin Sermaye Piyasası Kanunu çerçevesinde inceleme yapıldığı belirtildi.

İnceleme sonucunda Beşiktaş hisse senedinde, söz konusu tarihlerde hesaplarından gerçekleştirilen manipülatif nitelikteki işlemler nedeniyle Malik Elhüseyni ve Litera Finance Inc. unvanlı yatırımcılar ve tedbir amaçlı olarak Litera Finance hesabında yasal sorumlu sıfatı taşıyan Serdar Elhüseyni ve Özgür Umut Elhüseyni hakkında borsalar ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem yapma yasağı getirilmesi kararlaştırıldı.

Kurul ayrıca söz konusu yatırımcılar ve kişiler hakkında işlem yapma yasağının getirildiği tarih itibariyle Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdindeki hesaplarına işlem yasağı kaydının işlenmesine ve anılan kişilere ait kaydi payların, takas işlemlerine konu edilmelerinin önlenmesini teminen kıymet kodlarının farklılaştırılmasına, kıymet kodları farklılaştırılan kaydi payların Kurulu kaydından çıkarılmasına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*