Beşiktaş hoca aramaya başladı

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Tigana'nın gideceğini açıklamasından sonra harekete geçen Beşiktaş, isimleri masaya yatırmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kartal yerli adaylar için sıkı bir Beşiktaşlı olan Mustafa Denizli'yi mercek altına aldı Yabancı aday ise Beşiktaş'ı 100. yılında şampiyon yapan Lucescu. Donetsk ile sözleşmesi bitecek olan Rumen hocayı, Demirören de istiyor. Lucescu, Denizli'ye göre avantajlı durumda ..

Beşiktaş'ta teknik direktör arayışları lig bitmeden başladı. Tigana'nın "Sezon sonu ben yokum" açıklamasından sonra siyah beyazlı yönetim de bazı isimleri gündemine almaya başladı. Kupa maçı sonrası düğmeye basacak olan yönetim, öncelikle iki teknik adam üzerinde duruyor. Yerlide Mustafa Denizli, yabancı da ise Mircea Lucescu ismi ağır basıyor. İran'ın Persepolis takımını çalıştıran ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Denizli ismine başkan Yıldırım Demirören sıcak değil. Başkanın gönlündeki isim ise Shakthar Donetsk'le sözleşmesi bitecek olan Lucescu.

FAVORİ İSİM LUCESCU
Beşiktaş'ı 100. yılında şampiyonluğa taşıyan Rumen teknik direktör, geçtiğimiz günlerde Ukrayna ekibinden ayrılacağını açıklamıştı. Siyah beyazlı takımı 2 sezon çalıştıran Lucescu, 66 karşılaşmada 44 galibiyet, 15 beraberlik ve 9 mağlubiyet almıştı. Yarınki kupa finali sonrası Beşiktaş yönetimi düğmeye basacak. Siyah beyazlılar sezon bitmeden bu işi çözmeyi istiyor.

TİGANA RESMEN BİLDİRDİ
Öte yandan yönetim, Denizli ve Lucescu isimleri için dün kulübün sitesinden, "Kimseyle görüşmüyoruz" açıklamasını yaptı. Açıklamada, Tigana ile 2008 için masaya oturulacağı ifade edildi. Oysa Tigana, başkana sezon sonu ayrılacağını ve bir tazminat istemediğini resmen bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious