Beşiktaş hocasını buldu

Beşiktaş hocasını buldu.11604
  • Giriş : 30.05.2007 / 13:14:00

Ertuğrul Sağlam'la evinde 4 saat görüşen başkan Demirören kesin anlaşmaya vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Lucescu'nun indirime gitmemesi üzerine dün gece Ertuğrul Sağlam'la evinde 4 saat görüşen başkan Demirören kesin anlaşmaya vardı. Açıklama bugün.....

Beşiktaş yönetimi, teknik direktör olarak Ertuğrul Sağlam'la anlaşmaya vardı. Demirören- Sağlam-Lucescu üçgeninde iki gündür süren heyecan verici olaylar şu şekilde gelişti... Lucescu'nun el yakan ücretini bildirmesinden sonra Sağlam ile önceki gün Antalya'da masaya oturan başkan Yıldırım Demirören, iki saatlik görüşme sonrası plan ve projelerini dinlediği genç teknik direktöre şu soruyu sordu: "Beşiktaş'ı çalıştırmaya kendini hazır hissediyor musun? Bu görevin altından kalkabilecek misin?" Kendine güvendiğini belirten Sağlam, Demirören'e, "Bu göreve hazırım. Altından da kalkarım" yanıtını verdi.

İSTANBUL'DA YANIT BEKLE
Bunun üzerine başkan Sağlam'a "Hayırlı olsun. Yalnız ben Lucescu ile tekrar görüşeceğim ve konuyu yönetim kuruluna getireceğim. Sen İstanbul'da bizden haber bekle" dedi. Ertuğrul ile imza dışında her konuda anlaşan Demirören, yılda primleri hariç 3 milyon 250 bin euro kazanan Lucescu'ya yıllık 2.5 milyon euro ve iki yıllık anlaşma teklifini iletti. Rumen hoca hiçbir şekilde indirime yanaşmayıp bir de, "Bana 17 Haziran'a kadar süre verin" deyince başkan Sağlam'ı resmen bitirmek için harekete geçti. Dün gece Ali Tandoğan'ın nikah şahitliğini yapan Demirören, genç çifti tebrik ederek düğünden erkenden ayrıldı.

YILDA 1 MİLYON $ ALACAK
Düğünden çıkar çıkmaz Ertuğrul Sağlam'ı Anadolu yakasındaki evine çağıran Demirören, Ertunç Soğancıoğlu ve Kenan Öner'e de hemen evine gelmelerini söyledi. Dörtlü bir araya geldikten sonra gecenin ilerleyen saatlerine kadar görüşmeler devam etti. 4 saatlik toplantı sonrası Sağlam ile seneliği 1 milyon dolardan 2+1 yıllık anlaşmaya varıldı.

TASARRUF TRANSFERE...
Sağlam'dan takımda kalmasını ve gitmesini istediği futbolcular hakkında çok acele bir rapor hazırlamasını isteyen başkan Demirören'in Lucescu yerine Sağlam'ı alarak tasarruf ettiği ciddi maliyeti de yabancı oyuncu transferinde kullanmayı düşündüğü öğrenildi. Başkan, Sağlam ile anlaştığını da bugün kamuoyuna resmen duyuracak.

Kaynak: SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious