Beşiktaş için kritik dönem

Beşiktaş için kritik dönem.13083
  • Giriş : 18.11.2007 / 12:43:00

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı başlarken, açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, başkan Yıldırım Demirören'in toplantıya gelmemesini eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Beşiktaş'ın son haftalardaki olaylardan dolayı kritik bir dönemden geçtiğini belirten Karadeniz, ''Beşiktaş başkanı, yönetim kurulu, teknik heyeti, divan kurulu ve kurulun başkanı zor durumdadır. Böylesine kritik bir ortamda, camianın darmadığın görüntü verdiği bir ortamda, birlik ve beraberliği temin eden direktiflerini, onlara moral motivasyonlarını burada yapmayacak da benim başkanım nerede bir konuşacak ?'' dedi.

Karadeniz, ezeli rakipleri ve dostları Galatasaray ile Fenerbahçe'nin divan kurulu toplantılarını takip ettikten sonra onları kıskanmamanın ve gıpta etmemenin mümkün olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Galatasaray Kulübü'nün divan kurulu toplantıları 3 ayda değil, her ay yapılmaktadır. Bu kulübün toplantılarına kulübün başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tam kadro katılmakta, divan üyeleri istediklerini ve istemediklerini onlara dikte etmektedir. Yakın zamanda büyük bir ameliyat geçiren Özhan Canaydın, çarşamba günü yapılan divan kurulu toplantısına ayağının tozuyla katılarak üyelerin önünde yerini aldı. Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın divan toplantısında yaptığı konuşma ise hafta boyunca gündeme geliyor. Beşiktaş Kulübü zor bir dönemden geçiyor. Böylesine zorlukların olduğu bir ortamda benim sayın başkanım Yıldırım Demirören her defasında haklı olarak birlik ve beraberlik, Beşiktaş duruşunu işlemektedir. Doğrusu da budur. İşte böyle bir ortamda yetkili yetkisiz bir sürü insan televizyonlarda ve basında yeni ümitler vaadederken, bunların doğru olup olmadığını, bu toplantıda söylemeyip nerede söyleyecek ? Bu güzide topluluğun önünde, en az kulüp üyeliğinde 30 yıl hizmet etmiş bu arkadaşların önünde konuşmayıp da nerede konuşacak ?''

Başkanı eleştirdiğinin ve ona dil uzattığının düşünülmemesi gerektiğini kaydeden Yalçın Karadeniz, ''Beşiktaş'ın iki başlı olmadığını göstermek için çabalarım var. Ben bu konuşmayı tenkit için yapmadım. İçimden geldiği için yaptım. Benim başkanımın, dağınık bir ortam içinde çıkıp burada kendi cüssesine uygun bir şekilde 'Ben buradayım, korkmayın' demesi için söyledim'' diye konuştu.

-''5 KURUŞUN HESABINI HEPİMİZ TAKİP EDERİZ''-

Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, yönetim kurulunun, divan başkanı olarak kendilerine yakın durmadığı için, divan kurulu üyelerinin ise yönetimin yanında olduğu yönünde eleştirilerde bulunduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Basında '10 ay geçti hesap sormuyorlar' diye görüşler beyan ediliyor. 5 kuruşun hesabını hepimiz takip ederiz. 5 kuruşun hesabı burada yapılacak. Bu hesabı hepimiz takip ederiz. Beşiktaş Kulübü'nün paraları çarçur ediliyor' denmek isteniyorsa, bunun hesabı sandıkta verilir. Başka şeyler ima ediliyorsa o zaman delilleriyle bunun ortaya konulması gerekir. Sportif faaliyetler dışında Beşiktaşımız'ın mal varlığı ve tesisleri ile ilgili Beşiktaş'ın etkin güçleri, onların Beşiktaşlılık duruşu ve Beşiktaşlılık ruhu içinde bazı şeylere meydan vermez. Ben bundan eminim. Başkan Yıldırım Demirören'in birinci toplantıda söylediklerini hatırlıyorum. 'Beşiktaş Kulübü'nün defterleri ve mali yapısı açıktır, şeffaftır. Diğer kulüplerde olmayacak şekilde defterler tutulur' demişti. Ben de buna inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious