Beşiktaş ilk haftalardan çekiniyor

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören iki sezondur takımının ilk 5 haftada lige havlu atmasını unutamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başkan Demirören, Del Bosque ve Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlük döneminde yaşadığı bu tabloların tekrar etmemesi için Teknik Direktör Jean Tigana'yı dikkatli olması konusunda uyardı. Demirören'in, Galatasaray'ı 1-0 yenerek Süper Kupa'yı kazanmalarının kendilerini rehavete sürüklememesi gerektiğini belirterek şunları söylediği öğrenildi: "Verdiğin raporlar doğrultusunda yönetim olarak istediğin oyuncuları aldık. Bir oyuncu daha alacağız. Galatasaray karşısında takımın mücadele gücünü gördük. Yaptığımız transferlerle doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Fakat geçen iki sezonu hâlâ unutmadık. Lige iyi başlamamız çok önemli. Eğer ilk beş haftada zirveden koparsak taraftarımıza bunu anlatamayız."

Demirören'in bu uyarısını dikkate alan Tigana'nın da, bunun farkında olduğunu belirterek, "Eğer başarısız olursam burada duramayacağımı çok iyi biliyorum. Genç bir Beşiktaş'ın temellerini attık ve yavaş yavaş ilerliyoruz. Hedefim gelecek için güzel işler yapmak. İsmimin iyi anılması için çalışıyorum." dediği belirtildi.

Teknik Direktör Jean Tigana da futbolcularını bir araya toplayarak Süper Kupa başarısının kendilerini olumsuz yönde etkilememesini istedi. Fransız çalıştırıcının, yaptığı toplantıda, "Takım olarak hepimiz hazır durumda değiliz. Kupayı kazanmak bizi rehavete düşürmemeli. Süper Lig uzun bir maraton, en küçük bir motivasyon eksikliği büyük yaralar açabilir." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş yönetiminin de her sezon başı yaşanan puan kaybetme krizini aşmak için ilk beş haftada puan kaybedilmemesi halinde ekstra olarak 10 bin dolar prim vereceği belirtildi.

Ze Roberto Beşiktaş'a yakın

Beşiktaş'ta Brezilyalı Ze Roberto için geri sa-yım başladı. Beşiktaş 2. Başkanı Murat Aksu'nun, Almanya'da yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Ze Roberto'ya Yunanistan'ın Olimpiakos ve İspanya'nın Atletico Madrid takımlarının da talip olması tecrübeli oyuncunun kafasını karıştırdı. Dizinden ameliyat olduğu için halen tedavi gören Ze Roberto'nun Beşiktaş'a daha yakın olduğu iddia edildi. Siyah-Beyazlı takımın Brezilyalı oyuncusu Kleberson'un da Ze Roberto'ya Beşiktaş'ı övdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious