Beşiktaş istiyor, Manisa direniyor

Beşiktaş istiyor, Manisa direniyor.13919
  • Giriş : 17.11.2007 / 09:09:00

Beşiktaş, İbrahim Akın ve Mehmet Sedef’e teklif verdi. Ancak olumsuz yanıt aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş, kendisine 4 milyon Euro’dan kapı açan Vestel Manisa’ya İbrahim Akın ve Mehmet Sedef’i teklif etti. Ancak olumsuz yanıt aldı.

ARA transferde kadrosunu takviye etme kararı alan Beşiktaş’ın ilk hedefi Vestel Manisaspor’un bu sezon yıldızı iyice parlayan futbolcusu Filip Holosko. Kaliteli bir golcü transfer etmek isteyen siyah-beyazlılar, Slovak oyuncu için kulubüyle temaslarını sürdürüyor. Beşiktaş, bu futbolcuyla ön görüşme yapıldığını dün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) da bildirdi.

Resmen açıkladılar

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den, İMKB’ye gönderilen yazıda, "Şirketimiz ile Vestel Manisaspor arasında, futbolcu Filip Holosko’nun transferi konusunda ön görüşme yapılmış olup, kesinleşen herhangi bir durum bulunmamaktadır" denildi. Ancak taraflar arasındaki görüşmelerde Ege temsilcisinin, bu sezon oynadığı futbolla birçok kulübün gözdesi haline gelen oyuncu için 4 milyon Euro nakit bonservis bedeli istediği öğrenildi.

Buna karşılık rakamı fazla bulan siyah-beyazlılarsa takasa gitme yolunu tercih etti ve Vestel Manisa’ya, beklenen patlamayı bir türlü yapamayan genç yıldızları İbrahim Akın ve Mehmet Sedef’i teklif etti. Bu iki futbolcunun yanı sıra bir miktar parayı da gözden çıkaran Beşiktaş’ın bu önerisine, Ege ekibi sıcak bakmadı. Bunun üzerine taraflar arasında yapılan ön görüşmeden bir sonuç alınamadı ve pazarlıklar şimdilik askıya alındı.

Futbolculara gözdağı

Bu sezon Juventus ve Paris Saint Germain gibi Avrupa’nın önemli kulüplerinin de transfer listesine giren Holosko’nun alınması için yönetime öneride bulunduğunu doğrulayan İdari Menajer Sinan Engin de "Evet kendisini istiyoruz, çünkü çok yetenekli ve değerli bir golcü. Takımdan gidecek futbolcular konusunda ise ligin ilk yarısındaki performansları değerlendireceğiz. Bu oyuncular arasında kim takıma yararlı olamamışsa kendileriyle yollarımızı mecburen ayıracağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious