Beşiktaş Kongresi öncesi zirve

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Beşiktaş Kulübü’nde yaklaşan genel kurul öncesi, siyah-beyazlı camianın önde gelen 30 ismi, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Parlak’ın davetinde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Baltalimanı’ndaki tesislerinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya, Prof. Dr. Parlak’ın yanı sıra kulüp başkanı Yıldırım Demirören, bazı yönetim kurulu üyeleri ve aralarında Tuncay Özilhan, İhsan Kalkavan, Aydın Ayaydın, Nevzat Demir ve Zafer Yıldırım’ın da bulunduğu, siyah-beyazlı camianın önde gelen 30 ismi katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Yıldırım Demirören’e destek verilmesi kararı çıktı. Toplantı sırasında dışarı çıkarak basın mensuplarına açıklamada bulunan Prof. Dr. Mesut Parlak, bu kadar seçkin, saygıdeğer ve yüreği Beşiktaş için atan insanları bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Prof. Dr. Parlak, toplantıda Yıldırım Demirören yönetimine destek olma yönünde görüş birliğine vardıklarını belirterek, ’’Sayın Demirören yönetimine sonuna kadar destek verilecek. Hiçbir ayrımcılık yok. Herkes tek yürek. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi tek ulus, tek bayrak olarak Beşiktaş da yoluna devam edecek’’ dedi. Bu birlikteliğin yıkılmayacağını ifade eden Prof. Dr. Parlak, şunları söyledi: ’’Beşiktaş Kulübü’nün başarılı olduğunu söyleyemeyiz, ancak bugün Beşiktaş için olan, dün Fenerbahçe, önceki gün de Galatasaray içindi. Birtakım eksiklikler olmuştur. Sayın başkan da zaten bazı hatalar yaptığını söyledi. Bundan sonra Beşiktaş önüne bakacak.

Bu dev kadroyla, daha da büyüyecek bu kadroyla çok güzel noktalara gelecek.’’ Prof. Dr. Mesut Parlak, toplantıda çeşitli öneriler olduğunu, bunların de değerlendirileceğini kaydederek, ’’Destek vereceğiz, ama bu hesap sormayacağız demek değil. Artık Beşiktaş dikensiz gül bahçesi değil. Herkes attığı adıma, verdiği karara özen gösterecek’’ diye konuştu.

Prof. Dr. Parlak, toplantıya katılan herkesi kendisinin arayarak davet ettiğini belirterek, ’’Rahmi Koç ABD’deydi. Ömer Sabancı yurt dışına çıkacağını söyledi. Ünal Erkan’ın da yoğun bir programı vardı. Bu nedenle katılamadılar. Burada olmayı herkes istedi. Bu çok güzel bir birliktelik’’ diyerek sözlerini tamamladı.

-KATILIMCILAR-

İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya şu isimler katıldı: Prof. Dr. Mesut Parlak, Yıldırım Demirören, Şeref Nasır, Erdoğan Demirören, Tuncay Özilhan, Zafer Yıldırım, İhsan Kalkavan, Hasan Arat, Kemal Ulusu, Nevzat Demir, Cemil Kazancı, Murat Aksu, Fahrettin Curoğlu, Celal Soydan, Ahmet Kılınçoğlu, Erdoğan Nasır, Aydın Ayaydın, İlyas Tunaoğlu, Hulusi Özdurmaz, Levent Erdoğan, Tayfun Demirören, Uğur Ekşioğlu, Alaattin Çelik, Numan Ceyhan, İlker Özbilek, Kenan Öner, Aşkın Gedizli, Sedat Kesen, Orhan Ertanhan, Levent Çifter.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious