Beşiktaş Kulübü'nde derbi maç öncesi istifa depremi

Beşiktaş Kulübü'nde derbi maç öncesi istifa depremi.23925
  • Giriş : 29.09.2007 / 13:48:00

Beşiktaş Kulübü'nde, bu akşam yapılacak derbi maçın başlamasına saatler kala, beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş Kulübü'nde, Galatasaray ile bu akşam yapılacak derbi maçın başlamasına saatler kala, beklenmedik bir gelişme yaşandı ve yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot istifa etti.

Kolot'un, dün bir radyo kanalında, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve bazı transferler hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in isteği doğrultusunda yönetim kurulundan istifa ettiği açıklandı.

Celalettin Kolot, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açıklamalarının her zaman arkasında olduğunu vurgulayarak, ''Sadece zamanlaması yanlıştı. Derbi maça denk gelmesi doğru olmadı. Bu konuda hata yaptım'' dedi.

Kolot, ''3 aydır istifa etmek isteyen taraf bendim. Ancak başkan beni durdurdu. Bu açıklamalardan sonra istifa etmem gerekti. Açıklamalarımın derbiye denk gelmesi nedeniyle Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Ama her insan hata yapabilir. Başkan da hata yaptı ve PFDK'dan 3 ay hak mahrumiyeti cezası aldı. Hatalar olur. İnşallah Beşiktaş camiası için hayırlısı olur'' diye konuştu.

Celalettin Kolot, dün akşam Radyospor'da katıldığı programda özetle, ''Ertuğrul hoca erken geldi. Takımla bu kadar oynamak iyi değil. Diatta Bursaspor için izlendi, bize geldi'' ifadelerini kullanmıştı.

Celalettin Kolot, daha önce de başkan Demirören'in isteğiyle Futbol şube sorumluluğu görevini bırakmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious