Beşiktaş Kulübü'nden açıklama

Beşiktaş Kulübü'nden açıklama .6664
  • Giriş : 27.07.2007 / 17:28:00

Beşiktaş Kulübü, 40 milyon dolar kredi kullanıldığı ve kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e, alacaklarına karşılık ödeme yapıldığı şeklindeki iddiaların tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin bankalar ile kredi mevduat ilişkisinin olmasının doğal olduğu bildirilen açıklamada, ''Bir kamu bankasından 40 milyon dolar kredi kullanıldığı ve başkanımız Yıldırım Demirören'e, alacaklarına karşılık ödeme yapıldığı şeklindeki iddialar tamamen asılsızdır ve art niyetli kişilerin senaryosudur'' denildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

''2007 yılında borçlanmayı azaltmak, giderlerde tasarruf yapmak düşüncesiyle herhangi bir bankadan da kredi kullanılmamıştır. İMKB'ye gönderdiğimiz bilançolarımızdan da görülebileceği üzere Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kısa ve uzun vadeli banka kredilerinin toplamı 56 milyon YTL düzeyindedir.

Beşiktaş Kulübü Derneği ve diğer şirketlerimizin bankalarla kredi ilişkisi bulunmamaktadır. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 2007 yılı içerisinde bankalardan kredi kullandığı, ayrıca bir kamu bankasından 40 milyon dolar kredi alındığı ve başkanımız Yıldırım Demirören'e ödeme yapıldığı şeklindeki asılsız iddialara karşı, kulübümüzün mali genel kurullarında ve Divan Kurulu toplantılarında gerekli açıklamalar camiamıza her zaman yapılmıştır.

Bu konu ile ilgili bugüne kadar resmi internet sitemizde açıklama yapmamamızın nedeni, mesnetsiz, asılsız, ispatsız bu ifadelerin kulübümüzü karalama amacı gütmesi, bizim de ciddiye almamamızdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious