Beşiktaş maçı belirleyici olmaz

Beşiktaş maçı belirleyici olmaz.15087
  • Giriş : 29.02.2008 / 15:07:00

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, hafta sonunda Beşiktaş ile oynayacakları lig maçının, şampiyonluk yolunda belirleyici bir özellik taşımadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, ligin ilk yarısında yendikleri Beşiktaş'ı Pazar günü de yenmeyi hedeflediklerini söyledi.

Alman teknik adam, Beşiktaş maçında Lincoln, Ayhan ve Serkan'ın oynamayacağını ve bu futbolcuların eksikliğini hissedeceklerini belirtti.

Feldkamp, takımda kondisyon açısından bir düşüş yaşandığı şeklindeki yorumlar için, "biz neredeyse yarım Avrupa'yı dolaşıp o maça (Bayer Leverkusen) çıktık, bunu göz önünde bulundurmak lazım" dedi.

Karl Heinz Feldkamp, Beşiktaş maçından sonra şampiyonluk için bir şey söylenemeyeceğini vurguladı:

"Bir takım şu anda 5-6 puan önde olsaydı, bu maçtan sonra şampiyonluk için bir şey söylenebilirdi ama şu an öyle bir şey söz konusu değil. Bu, zaten son haftada göreceğimiz ve belli olacak bir şey."

Fortis Türkiye Kupası'nda mutlaka final oynamak istediklerini anlatan Feldkamp, "final oynadığımız taktirde, hafta içinde maç yaptıktan sonra, hafta sonunda ligde Gençlerbirliği OFTAŞ maçını oynamak zorunda kalacağım. Bu da biraz işimizi zorlaştırmış oluyor" dedi.

Feldkamp, savunma oyuncusu Servet'in koşarken ağrılarının bulunduğunun belirtmesi üzerine, "inşallah o sürprizi yaşamam" diye konuştu.

Alman çalıştırıcı, kaleci Aykut'un Fenerbahçe maçındaki performansını değerlendirirken, "çok baskı yoktu aslında. Bizim şu an yukarıda bulunmamız, Orkun'un kötü, Aykut'un iyi olmasından değil. Aykut'un performansından dolayı biraz daha nefes alma zamanımız oldu" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious