Beşiktaş Matteo Ferrari'yi aldı

Beşiktaş Matteo Ferrari'yi aldı.11815
  • Giriş : 02.07.2009 / 09:02:00
  • Güncelleme : 02.07.2009 / 09:05:14

Beşiktaş’ın yeni transferi Matteo Ferrari’yi en iyi tanıyan isimlerden biri olan Tuttosport’un yazarı Massimo Franci, Fanatik’e İtalyan savunma oyuncusunu yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ferrari'nin kariyerine başladığında zirvede olduğuna değinen Franci, “İtalya Genç Milli Takımları'nın yanı sıra, Ümit Milli Takım'da da forma giydi. Ancak bir kez bile A Milli olamadı. Yaşı ilerledikçe kalitesi düştü. Bu oynadığı takımlara baktığımızda da görülebilir. İnter ve Roma gibi şampiyonluk kovalayan büyük takımlardan sonra Lecce, Parma, Bari ve Genoa gibi sıradan takımlarda forma giydi. İyi bir görev adamı, ancak zaman zaman oyun içinde konsantrasyonunu kaybedebiliyor. Fakat kesinlikle çok büyük bir tecrübe. Bu tecrübesiyle Beşiktaş gibi bir takıma fayda sağlayabilir. İtalyan baba, İngiliz anneden olan Matteo, Cezayir'de doğdu ve İtalya adına oynamaya karar verdi.

İngiltere'de oynadı

Tek yurt dışı tecrübesi Everton'da oldu. Premier Lig'de vasatın üstünde bir performans sergiledi. En büyük özelliği 1.83'lük boyu, güçlü fiziği ile hava toplarında büyük hakimiyet kurması. Hamle üstünlüğüne ve Futbol zekasına sahip bir oyuncu. Beşiktaş'ta tekrar çıkış yakalayabilir” diye konuştu.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*