Beşiktaş şampiyonluğu kutladı

Beşiktaş şampiyonluğu kutladı.15700
  • Giriş : 08.07.2009 / 23:49:00

Beşiktaş Kulübü, futbol takımının Turkcell Süper Lig'de elde ettiği şampiyonluğu, Dolmabahçe Sarayı'da bir baloyla kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarayın bahçesinde düzenlenen gece için futbolcular ve teknik heyet, denizden özel bir tekneyle geldi. Burada yöneticiler tarafından karşılanan ekip, kaptanlar İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman ve Nobre'nin taşıdığı lig ve Fortis Türkiye Kupası ile birlikte, katılımcıların alkışları arasında yerlerini aldı. Futbolcular geceye eşleriyle birlikte katılırlarken, teknik direktör Denizli kızı Lal ile geldi.

Meltem Cumbul ve Orhan Ertanhan'ın sunuculuğunu yaptığı gecede bir konuşma yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, uzun ve yorucu bir mücadele sonunda elde ettikleri çifte zaferin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Büyük başarımızın bu mutlu gecesinde, tüm rakiplerimizi de sevgiyle, saygıyla anıyorum. Zira onlar, aynı zorlu mücadeleyi büyük bir rekabetle yaşayıp, paylaştığımız ebedi dostlarımızdır. Türk futbolu dünya spor aleminde yükselen bir değer haline gelmiştir. Beşiktaş ise bu değerlerin en önde gelen adıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de geceye bir kutlama mesajı gönderdi.

Gül mesajında, "Türk sporunun lokomotiflerinden olan Beşiktaş, 100 yılı aşan tarihinde önemli başarılara imza atan güzide bir camiamızdır. Yıllardır ilgiyle, heyecanla takip ettiğim Beşiktaş, sporun herşeyden önce bir dostluk ve kardeşlik olduğu düşüncesini temel alarak, fair-play ruhundan hareket ederek, sadece sportif başarılarıyla değil, felsefesiyle de örnek olagelmiştir" ifadesine yer verdi.

Gül, Beşiktaş'ın, bu yıl mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi'nde taraftarının da büyük desteğiyle ciddi başarılara imza atacağına yürekten inandığını kaydetti.

Bu arada Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını anlatan bir filmin barkovizyondan izletildiği gecede, Serdar Ortaç ve Hadise konser verdi. Ayrıca Birolcan da Beşiktaş için bestelediği marşı okudu. Gecede şampiyonluk pastası kesildi, havai fişek gösterileri de yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*