Beşiktaş sessiz takipte

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

Beşiktaş, seyircisiz maçta Erciyes'i 1-0 yenerek lider F.Bahçe'yi takibini sürdürdü. Kartal'ın golünü Mert Nobre attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş, İnönü'de seyircisiz oynadığı maçta, Erciyes savunmasını aşmakta zorlandı Bulduğu tek pozisyonda Nobre ile 3 puanı aldı ve Fenerbahçe'yi takibi sürdürdü.

İnönü, sessiz sedasız Beşiktaş ve Erciyes takımlarını ağırlarken tribünlerde anlamlı ve derin bir forma dizilişi vardı.
Siyah forma üzerine şu isimler yazılmıştı; Şair Kazım, Behzat, doktor Ali, Rıdvan, Asım, Alican, doktor Sabri, Muallim Sadi, doktor Mehmet. Dünya Savaşı içinde bir kısmı 18 Mart 1915'te Çanakkale'de şehit olmuş kulüpteki 20 aktif Beşiktaşlı içinden 9 futbolcunun ismiydi bunlar.
'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' gibi tribündeki anlamlı mesajlar kadar olmasa da saha içinde de ilginç görüntüler vardı. TFF başkan vekili Affan Keçeci'nin başkanlar Yıldırım Demirören ve Ziya Eren'le maçtan önce sahaya inip hakemlere ve kaptanlara başarılar dilemesi çok 'şık bir hareket' oldu.
Ancak boş tribünlerin doğurduğu can sıkıcı ve nahoş ortam sahadaki futbola da yansıdı. Sessiz ve zevksiz gecede spiker Ercan Taner'in coşkulu anlatımı stattaki en önemli keyif
kaynağı oldu.
Serdar Kurtuluş'u yedeğe çekerek orta sahada takımın direncini kırma riskini alan Tigana, Koray'ı yine yalnız bıraktı. Maçın başında Mustafa'nın sakatlığı bu olumsuzluğa eklenirken Beşiktaş 15'te Nobre, 45'te Rico ile etkisiz iki pozisyon üretebildi.

KARAMBOLDEN GOL
İkinci yarı, Delgado'nun sert şutu ve İbrahim Akın'ın yatarak vurduğu yan ağlarda kalan pozisyonla hızlı başladı. Ancak Beşiktaş 73'te Nobre'nin ayağından gelen golü iyi futboldan ve taktik zenginlikten değil karambolden buldu. Rico'nun ortasında İbrahim Toraman arka direkte ölü topu kaleye doldurmasa Nobre dönen topu filelere yollayamazdı. Sonrasında Erciyes'in yaptığı iki gol girişimi Bülent Korkmaz'ın takımını daha cesur oynatması halinde Beşiktaş'a ecel terleri döktürebileceğini gösterdi. Dün gece, -Tigana'nın orta sahayı boş bırakan tercihlerinden vazgeçmediği halde- Beşiktaş taraftarının terlemeye devam edeceği de belli oldu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious