Beşiktaş taraftarı derbi maça alınmalıydı...

  • Giriş : 28.09.2007 / 17:05:00

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, Beşiktaş olarak Galatasaray'la yarın yapacakları derbi karşılaşmasına hazır olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sinan Engin, NTV televizyonuna canlı yayında yaptığı açıklamada, siyah-beyazlı takımda yarın sakat Ricardinho ve kart cezalısı Cisse'nin forma giyemeyecek olmasının önemli olmadığını vurguladı. Engin, şöyle konuştu:
''Onların yerine oynayacak arkadaşlarımız var'' derken, karşılaşma için de ''Tempolu bir maç olacağını düşünüyorum. Her şeyden önce Beşiktaş olarak derbiye hazırız. Gücümüzü görmek istiyoruz. Galatasaray karşısında nasıl bir takım olduğumuzu Türkiye'ye göstermek, iyi Futbol oynamak ve kazanmak istiyoruz. Beşiktaş kesinlikle beraberlik için değil, 3 puan için gidecek. Oyuncularımız hazırlar ve maç saatini bekliyorlar. Galatasaray iyi bir takım, önemli oyuncuları ve iyi bir hocaları var. Biz de hocamıza güveniyoruz. 'O (Feldkamp) daha tecrübeli bir hoca, bizim hocamız genç' diye bir kavram yok kafamızda. Sonuna kadar derbiye hazırız.''

''LİGİN HENÜZ BAŞI''

Turkcell Süper Lig'de sezonun daha çok başında olunduğunu anlatan Engin, puan farklarının şu aşamada çok önemli olmadığını belirterek, şunları söyledi:
''Ligin daha çok başı. 5-8-10 puanlık farklar çok önemli değil. Buralardan şampiyonluklar çok kaybedildi. Yenilmek de çok önemli değil ve dünyanın sonu da değil. Biz 5 puan önde olsak da ligin sonu gelmiyor. Her şeyden önce yarın futbolun çok iyi olacağını, yüksek atmosferli, tempolu, heyecanlı bir maç olacağını düşünmüyoruz. Buradan birtakım dersler çıkarmak lazım. Taraftarın daha dikkatli olması lazım. Böyle bir derbiyi izleyemeyecekler.''

''BEŞİKTAŞ TARAFTARI ALINMALIYDI''

Sinan Engin, Galatasaray'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak derbi karşılaşmasına Beşiktaş taraftarının alınması gerektiğini ileri sürdü.
Beşiktaş taraftarının bir günahı olmadığını söyleyen Engin, ''Beşiktaş taraftarının aslında gelmesi lazım bu maça. Beşiktaş değil, Galatasaray taraftarı cezalı. Onun için Beşiktaş taraftarına derbi maçın açık olması lazımdı. Örnek teşkil etmesi açısından. Bunu gözden geçirmek lazım. İki takım da cezalandırılıyor çünkü'' şeklinde konuştu.
Karşılaşmanın hakemi Selçuk Dereli'ye maçta çok iş düşeceğini kaydeden Sinan Engin, oyuna çok fazla etki edilmemesi gerektiğini belirtirken, ''Her iki takımın oyuncularına da sesleniyorum, hakeme yardımcı olmalıyız. Yanlış karar vermesin. Onun işini de zora sokmayalım. Hakemlerimizden ve hakem camiasından yardım istemiyoruz. Herkese adil olunsun. Herkese aynı ölçüde kararlar verilsin. Sezon başından beri Beşiktaş'a yapılan hatalar ortada. Ankaraspor maçında yüzde 100 golümüz verilmiyor. Dönüyoruz Denizlispor maçında Tello'ya yönelik penaltı, Nobre'ye yönelik ise kırmızı kart pozisyonu var'' ifadesini kullandı.

''BİR KULÜP BAŞKANININ PSİKOLOJİSİNİ BİLMEK LAZIM''

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e verilen 3 ay hak mahrumiyeti cezasının çok ağır olduğunu da dile getiren Sinan Engin, şunları söyledi:
''Başkanımız çıktı birtakım şeyler söyledi. Biz de bunların sonuna kadar arkasındayız. Ceza çok ağır. Üç ay hak mahrumiyeti alacak kadar ağır bir demeç görmüyoruz. Bunun tekrar gözden geçirilmesi lazım. Bir kulüp başkanıdır, çıkıp arada sırada bir şeyler söyleme ihtiyacı hissedecektir. Maç sonudur, sinirler gergindir, atmosfer yüksektir, dolayısıyla puan kaybediliyor ve bariz gol verilmiyor. Bir kulüp başkanının psikolojisini bilmek lazım. Herkes her an çok sakin olacak diye bir şey yok. Konuşmayan hangi başkan var. Daha ağır konuşmalar var, ama böyle cezalar verilmedi. Bizim başkanımızın çok ağır konuştuğunu düşünmüyorum. Maç sonu verilmiş duygusal bir demeç olarak düşünülebilir. Beşiktaş'a verilen kararlara dikkat edilsin. Nobre'ye yapılan hareket, bir başka büyük kulübün oyuncusuna yapılmış olsaydı kesinlikle tartışmasız kırmızı karttı. Nobre'nin suratına öldürmeye teşebbüs bir tekme geliyor, ama kırmızı kart olmuyor. Buna 5 kere kırmızı kart demek lazım. Başkanımızın konuşması gayet normaldir. Ağır algılamamak lazım, çünkü daha ağırlarını gördük.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious