Beşiktaş'a stat uyarısı geldi

Beşiktaş'a stat uyarısı geldi.23925
  • Giriş : 18.04.2009 / 08:27:00

TBMM, Beşiktaş Kulübü’nü, yeni stat yaparken Dolmabahçe Sarayı’na çıkan havalandırma tünellerine zarar verilmemesi konusunda uyardı: "Saray rutubet ile karşı karşıya kalabilir"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Köksal Toptan, “Tüneller zarar görürse Dolmabahçe Sarayı rutubet ile karşı karşıya kalabilir. Beşiktaş'ı bu nedenle uyardık” dedi.

Toptan, gazetecilerle sohbet ederken konuyu Beşiktaş'ın stat yapımına getirdi. Yenilenecek statın Dolmabahçe Sarayı'nın havalandırma tünelleriyle içiçe olduğunu anımsatan Toptan şunları söyledi:
“Bu durumda inşaat çalışmaları yapılırken tünellere zarar verilmesi olasılığı ortaya çıktı. Meclis olarak gerekli uyarıları yaptık. Tünellere zarar verilmemesini istedik. Tüneller zarar görürse Dolmabahçe Sarayı rutubet ile karşı karşıya kalabilir. Dolmabahçe Sarayı'nın bulunduğu yer bataklıktı. Saray yapılırken, buranın kurutulması ve rutubet olmaması için çevreye doğru kilometrelerce uzunluğundu tüneller yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda bir otel yapılırken, inşaat artıkları tünelleri kapatınca Dolmabahçe'de rutubetlenme başladı. Tüneller temizlenerek tarihi sarayın zarar görmesi engellendi. Şimdi aynı durumu yaşamak istemiyoruz.”

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*