Beşiktaş'a tebrik yağdı!

Beşiktaş'a tebrik yağdı!.21020
  • Giriş : 15.05.2009 / 17:06:00

Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş'a devletin zirvesinden kutlama mesajları geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fortis Türkiye Kupası'nı finalde Fenerbahçe'yi 4-2 yenerek kazanma başarısı gösteren Beşiktaş'a, devletin zirvesinden kutlama mesajları geldi.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Fortis Türkiye Kupası şampiyonluğunun ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kulüp onursal başkanı Süleyman Seba tarafından Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e gönderilen kutlama mesajlarına yer verildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, elde edilen başarıdan ötürü siyah-beyazlı kulübü kutladığı mesajında, ''Fortis Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş'ın bu başarısında emeği olan futbolcuları, teknik kadroyu, yöneticileri ve taraftarları tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim'' ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın kutlama mesajında özellikle centilmenliğe vurguda bulunularak, şöyle denildi:

''Fortis Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe takımını yenerek, kupayı kazanmanız dolayısıyla tebrik ediyorum. Beşiktaş Kulübü futbolcularını gösterdikleri üstün performans ve mücadele dolayısıyla kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Elde edilen bu başarının ve kupa maçları boyunca ortaya konan mücadelenin, Türk sporunun dayanışma ve centilmenlik ruhunun gelişmesine katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Bu başarının elde edilmesinde katkısı bulunan, şahsınızda tüm kulüp yöneticilerini, teknik kadroyu, sporcuları ve taraftarları en içten dileklerimle tebrik ediyorum.''

Siyah-beyazlı kulübü kutlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da mesajında, ''Fortis Türkiye Kupası'nı evine götüren Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü kutluyor, kupanın tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum. Güzel bir mücadele ortaya koyan Beşiktaş'ın güzide futbolcularını, teknik kadroyu ve yöneticilerini tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum'' cümlelerine yer verdi.

Beşiktaş'ın efsane isimlerinden onursal başkan Süleyman Seba ise ''Fortis Türkiye Kupası'nın kazanılmasından dolayı şansınızda tüm emeği geçenleri kutlar, camiamıza hayırlı olmasını dilerim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*