Beşiktaş'a zaman lazım

Beşiktaş'a zaman lazım .11604
  • Giriş : 13.10.2007 / 08:30:00

“İşler kötü gidiyor” yorumlarına katılmadığını belirten Sağlam, “Büyük değişimler yaşadık. Bütün taşların 2 ayda yerine oturmasını beklemek hayalcilik olur. Biz doğru yoldayız” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni kurulmuş bir takım olmalarına rağmen iyi yolda olduklarını belirten Sağlam, "Göreve başladığımdan beri büyük değişimler yaşadık. Bütün taşların yerine oturmasını 2 aylık bir süreçte gerçekleşmesini beklemek hayalcilik olur. Ancak futbolcularımızın iştahının üst seviyede olması işimizi kolaylaştırıyor" diye konuştu. Genç çalıştırıcı, "Futbolcularımızın bugüne kadar sahip oldukları bazı alışkanlıkları değiştirme çabasındayız. Ricardinho, Delgado ve Burak gibi top ayağında iken güzel işler yapan futbolcularımızdan defansif olarak da katkı bekliyoruz” dedi.

TORAMAN YEDEK Mİ BEKLESİN?

Sağlam, “Beşiktaş'ın son 4 teknik direktörü arasında ligin ilk 8 haftasına en iyi başlangıç yapan ekibiz. Ancak işler kötü gidiyormuş gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Diatta'yı Gökhan ve İ.Toraman'a alternatif olarak aldık. 7 milyon euroya bir oyuncu alıp İbrahim’i yedek bekletseydik daha mı iyi olacaktı?” dedi.

ASLA TAVİZ VERMEM

Beşiktaş'ın genç hocası Ertuğrul Sağlam, "Benim ilkelerim ve değerlerim var. Bunlardan asla vazgeçmem. Taviz vererek elde edilen bir şampiyonluğun yerine ilkelerime bağlı kalarak küme düşmeyi tercih ederim" diye konuştu

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, taviz vererek elde edilen bir şampiyonluğun hiçbir anlamı olmadığını söyledi. Önceki gece Menajer Sinan Engin'le spor müdürlerine verdiği yemekte konuşan Sağlam, "Samsun'u çalıştırdığım dönemde 5 as oyuncuyu kadro dışı bıraktım. Kayseri'de de aynı kararlılığı gösterdim. Beşiktaş'ta takımın menfaatlerine göre hareket edeceğim ve ilkelerimden taviz vermeyeceğim" dedi.

DEĞERLERİMDEN VAZGEÇMEM

Sağlam, "Benim için ilkesiz, taviz vererek elde edilen şampiyonluğun hiçbir anlamı yoktur. Küme düşerim, başarı adına bu değerlerimden taviz vermem” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious