Beşiktaş'ın 6 puanı silinebilir

Beşiktaş'ın 6 puanı silinebilir.23925
  • Giriş : 25.09.2007 / 14:50:00
  • Güncelleme : 25.09.2007 / 14:29:10

FİFA, Beşiktaş'a Del Bosque konusunda son bir ek süre verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FIFA son bir ek süre vererek. Eğer para ödenmezse Beşikaş'ın üç ile altı arasında puanı silinecek.

Vicente del Bosque'nin avukatı Javier Munoz, Beşiktaş'ın CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi'nin verdiği karalara rağmen hala ödemesi gereken tazminatı ödemediğini ve FIFA’nın bu durum üzerine siyah-beyazlı Kulübün dosyasını disiplin kuruluna sevk ettiğini ifade etti. İspanyol avukat, 31 Ağustos tarihinde Beşiktaş Kulübü'nün 15 günlük ek süre istediğini ve bu ek sürenin dolmasına rağmen ödemenin yapılmadığını da vurguladı.

Javier Ferrero Munoz'un açıklamarını değerlendiren Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Türk üyesi Kısmet Erkiner, FIFA’nın Beşiktaş’ı disiplin kuruluna vermesinin usul olarak doğru olduğunu ifade etti.

Erkiner, FIFA yönetim kurulunun elinde bulunan mahkeme kararına rağmen uygulamaya geçemediğini ve bunun sonucu olarak siyah-beyazlıları parayı ödemedikleri için disiplin kuruluna sevk edebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu;
"FIFA’nın elinde bir mahkeme kararı bulunuyor. Bu karar hem CAS hem de İsviçre Federal Mahkemesi tarafından verilmiş bir karar. Ancak FIFA bu kararı uygulamaya geçirip, Beşiktaş’tan bu tazminat bedelini tahsil edemedi. Siyah-beyazlılar son olarak 15 günlük ek bir süre talep etmiş ve bu sürede sona ermiş. Bu günden sonra FIFA ilk olarak 30 günlük son bir ek süre vererek bu paranın ödenmesini bekleyecek. Eğer bu para ödenmezse ikinci aşama olarak Beşikaş’ın üç ile altı arasında puanı silinecek. Üçüncü aşama ise Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nden diskalifiye edilmesi ve son olarakta küme düşürülmesi gündeme gelir."

LEVENT ERDOĞAN: "FIFA'NIN YAPTIRIMI YOK"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan ise Vincente Del Bosque’nin avukatı Javier Ferrero Munoz’un yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı söyledi.

Erdoğan FIFA’nın Beşiktaş’a bu şekilde bir yaptırımı olmadığı belirterek, "Biz bu avukatın yaptığı açıklamaları ciddiye almıyoruz. Çükü FIFA’nın Beşiktaş’a bu şekilde bir yaptırımı yok. Beşiktaş yönetimi olarak konu ile ilgili tüm belgeleri toplayıp yazılı bir açıklama yapacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious