Beşiktaş'ın borcu: 101 milyon YTL

Beşiktaş'ın borcu: 101 milyon YTL.9207
  • Giriş : 24.05.2008 / 15:21:00

Beşiktaş Kulübü'nün konsolide borcunun 101 milyon 697 bin 179 YTL olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş Kulübü'nün Ceylan InterContinental Oteli'nde düzenlenen Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Küçükince, Denetleme Kurulu raporunu okudu.

Raporda kulübün 31 Mart 2008 tarihi itibariyle konsolide borcunun 101 milyon 697 bin 179 YTL olduğu bildirildi.

Bu borcun 49 milyon 856 bin 632 YTL'sinin ise kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e olduğu ifade edildi.

-ELEŞTİRİLER-

Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan bazı üyeler, kulüp yönetim kurulunu eleştirdi.

Divan Kurulu Üyesi Atıf Keçeci, başta BJK Fulya Süleyman Seba Projesi olmak üzere bazı konularda siyah-beyazlı yönetime eleştirilerde bulundu. Projede hatalar yapıldığını savunan Keçeci, yapılan anlaşmalarla kulübün kayba uğradığını ifade ederek, yeni yapılacak stat projesi konusunda da dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Keçeci ayrıca, Beşiktaş Kulübü'nün bir hentbolcuyla yaptığı sözleşmede usulsüzlükler olduğunu iddia ederek, ''Nevzat Hocaoğlu adında hentbolcu ile 63 milyar liraya anlaşılmış. Daha sonra bu oyuncu sözleşmesinin kulüpte, ücret hanesinde 80 milyar lira olduğunu görüyor. Federasyondaki sözleşmede ise 57 milyar lira yazıyor. Bütün sözleşmeler yeni baştan kontrol edilsin'' diye konuştu.

Kongre üyesi Kadir Kılıç ise yeni stadın yapılıp yapılmayacağına bir an önce karar verilmesi gerektiğini vurgulayarak, ''Yoksa kombine gelirinden de olacağız'' dedi.

Ali Rıza Dizdar ise ''Futbol takımının puanları gasp edildi. Şu an hakemler Antalya'da tatil yapıyor ve vicdanları da çok rahat. Hiç umurlarında değil. Biz bundan sonraki haklarımızı nasıl koruyacağız, onun tartışmasını yapalım'' şeklinde konuştu.

Emin Bengisu de ''Fenerbahçe ve Galatasaray'a istenilen veriliyor, bize gelince zorluklar çıkarılıyor'' dedi.

-DERİŞ'İN HENTBOL AÇIKLAMASI-

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Deriş, hentbol şubesiyle ilgili iddialara yanıt verdi.

Hentbolcu Nevzat Hocaoğlu'nun sözleşmesiyle ilgili iddialara değinen Deriş, ''Nevzat Hocaoğlu takım kaptanımızdı. İki yıl önce takımdan ayrıldı. Sözleşmesinin biri bizde, diğeri federasyonda ve değeri 57 milyar liradır. Denildiği gibi 80 milyar lira ise niye bu süre içinde talep etmedi? Şampiyonluk primi istiyor. İyi araştırın, herkese mektup yazıp, şampiyonluk primini de istiyor, yoksa sözleşme değeri 57 milyar liradır ve ödenmiştir. Kesinlikle 80 milyar lira diye bir sözleşmesi yoktur'' şeklinde konuştu.

Üyelerin konuşmaları nedeniyle uzun süren ve zaman zaman küçük tartışmalara sahne olan Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı'na eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin de katıldı.

Diğer yandan, kulüp üyeliğinde 60 ve üzeri yılı dolduranlar için düzenlenen törene onursal başkan Süleyman Seba katılmazken, plaketini kongre üyesi Mesut Arda aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious