Beşiktaş'ın şansı yüzde 40

Beşiktaş'ın şansı yüzde 40.8366
  • Giriş : 10.03.2008 / 16:07:00

Beşiktaş'ın eski yıldız futbolcularından ve Eskişehirspor'da forma giyen Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın şampiyonluk şansını yüzde 40 olarak gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir dizinin çekimine katılan yıldız futbolcu, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Beşiktaş'ın bu sezon şampiyonluk yarışında diğer rakiplerine göre avantajlı olduğunu ifade eden Sergen, "Uzun bir aradan sonra liderliği ele geçirdiler. Benim tahminin şampiyon olacak. Gönlüm onlardan yana. Büyük avantajları bulunuyor. Derbileri kendi sahalarında oynayacaklar." dedi.

Şampiyonluk yarışı konusunda Sergen, şöyle konuştu:

"Kağıt üzerine bakıldığında 4 takım aday gibi görünüyor ancak bence Sivasspor'un hiç şansı bulunmuyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında geçer. Bundan sonra maç kaybetmeyen takım şampiyon olur. Bana göre Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı yüzde 40, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ise yüzde 30"

Sergen Yalçın Beşiktaş'ın oynadığı Futbol konusunda yapılan eleştirilere de, "Bu saatten sonra çok iyi oynamak önemli değil. Maçları kazanmak daha önemli. Bundan sonra iyi Futbol oynama beklentisi fazla olmamalı. Kötü oynadığınız zamanda maçları kazanmak daha önemli. Kaybedilen bir maçtan üç puan almış oluyorsunuz." diye konuştu.

- "MİLLİ TAKIM İÇİN SEYREDİLECEK BİR YANIM YOK" -

2008 Avrupa Şampiyonası kadrosuna çağrılması konusunda Sergen Yalçın, şöyle konuştu:

"Milli Takımlar çok farklı bir yer. Orası lig düzeyinde değil. Fatih hoca ve ekibi herkesi izliyorlar. A Milli Takım'da oynamak için çok yetenekli olmak gerekiyor. Benim için söylenecek seyredilecek bir durum yok. Benim kalitem ortada.

Çağrılırsam Avrupa Şampiyonası'nda elimden geleni yaparım. Kadroya girebilmek için ekstra performansa gerek yok. Orada maçlar oldukça farklı oynanıyor."

- "ESKİŞEHİRSPOR'U SÜPER LİG'E ÇIKARACAĞIZ" -

Bank Asya 1. Lig'de Eskişehirspor forması altında başarılı bir performans sergileyen Sergen Yalçın, sezon sonunda mutlu sona ulaşmak istediklerini söyledi. Sergen, Eskişehir'i Anadolu gibi de görmediğini belirterek, "Zaten İstanbul'a yakın. Oraya çok alıştım. Herkes beni çok seviyor. Biz sezon sonunda hep birlikte takımı Süper Lig'e çıkarmak istiyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious