Beşiktaşlı oyuncu Türk olacak

  • Giriş : 17.09.2008 / 16:42:00

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, yeni transfer ABD'li Dennis Mims'i Türk statüsünde oynatmak için girişimde bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, yeni transfer ABD'li Dennis Mims'i Türk statüsünde oynatmak için girişimde bulunacak.

Mims'in, daha önce Türkiye'de 3 yıl forma giydiği için Türk statüsünde oynama hakkına sahip olduğu ve kulübün bu konuda çalışma yaptığı açıklandı.

Beşiktaş Cola Turka Şube Direktörü Hasan Bozkurter, son 3 yıldır Türkiye'de sırasıyla TED Ankara Kolejliler, Ormanspor ve Yeşilyurt formaları giyen Dennis Mims'i Türk statüsünde oynatacaklarını, bunun için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi.

Bozkurter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1980 doğumlu ve 2.06 metre boyundaki oyuncunun eşinin de Türk olduğunu belirterek, “Mims'i Türk yapacağız. Kendisi 3 yıldır Türkiye'de ve vatandaşlık hakkını kazanmış durumda” dedi.

Mims'in Türk statüsüne geçmesiyle bir yabancı oyuncu daha alabilecek duruma geleceklerini kaydeden Hasan Bozkurter, “Mims'in Türk statüsüne geçmesiyle bu hakkımız oluyor. Bunun için ABD'den bir oyuncu daha transfer edeceğiz” diye konuştu.

Şube Direktörü Bozkurter, yeni sezon için çok koşan ve dinamik bir kadro kurduklarını, bu sezon camiayı mutlu edecek sonuçlara ulaşmak istediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*