Beşiktaşlı yöneticiler tepkili

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'deki önemli derbide Fenerbahçe'ye dün 1-0 mağlup olan Beşiktaş'ta, hakem Fırat Aydınus ile Fenerbahçe'ye yönelik tepkiler sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde siyah-beyazlı takımın antrenmanını izleyen yöneticilerden kulüp genel sekreteri Kenan Öner, Futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ve asbaşkan Ertun Soğancıoğlu, basın mensuplarına birlikte açıklama yaptılar.

Açıklama öncesinde basın mensuplarına yönelik, ''Açıklamalarımız görmezden gelinmesin. Yine küçük küçük yerlere sığdırılmasın. Başkalarının nasıl büyütülüyorsa bizimkiler de öyle yer alsın'' siteminde bulunan Kenan Öner, son 1,5 aydan beri rakiplerinin ortamı germek için ellerinden geleni yaptığını söyleyerek, ''Biz böyle bir şeyin içine girmedik. İkinci yarıda oyun iyi bir seviyede kaldıysa bu Beşiktaş taraftarının, yöneticilerinin ve futbolcularının gösterdiği basiret ile itidaldendir. Son derece sağ duyulu davrandık. Sanmayın ki acizlikten, bu Beşiktaşlı duruşudur'' dedi.

-''KİMSE KARŞISINDAKİNİ SAF ZANNETMESİN''-

Bir Fenerbahçeli yöneticinin bugün hala hakem hakkında bazı açıklamalarını dinlediğini kaydeden Öner, ''Niye konuşuyor, 'Yenince sesini çıkarmadı' demesinler diye. Kendileri akıllı, karşısındakiler saf. Yok böyle bir şey. Karşısındakini kimse saf zannetmesin. Biz Beşiktaş'ın saygın duruşunu sergiliyoruz. Bizim acizliğimizden değil, yakışanı bu. Hala hakem şöyleydi böyleydi demesinler. Öyle açık gözlülük yok. Herkesin ağzı var ama Türk futbolunu iyiye gitmesi için bunları yapıyoruz'' diye konuştu.

-''MİSAFİR DE MİSAFİRLİĞİNİ BİLMELİ''-

Beşiktaş Kulübü'nün dün sergilediği misafirperverliğe dikkati çeken Kenan Öner, Fenerbahçe'nin ise misafirliğini sergilemediğini kaydederek, şunları söyledi:

''Dün gördünüz, ev sahipliğini son derece güzel yaptık. Biz nasıl çıkmıştık onların sahasından, oyuncumuz Ricardinho nasıl çıkmıştı? Rakibimiz nasıl çıktı ellerini kollarını sallayarak, kendi evleriymiş gibi otobüslerine bindiler gittiler. Bu bize yakışan bir davranış. Yapan kişi karşısındakini kendi gibi bilir. Bir güvenlik bile olmazsa aynı şekilde çıkarlardı. Biz iyi, sağ duyulu, basiretli bir ev sahibiyiz. İyi bir sportmeniz. Onların futbolcuları geçerken laf atmışlar bizim oyuncularımıza. Kendi evimizde bile onlar agresif davranmaya çalışıyorlar. Biz çok iyi bir ev sahibi olabiliriz ama misafir de biraz misafirliğini bilmeli ve ona göre davranmalı.''

Kenan Öner, Fenerbahçe karşısında dün sporda yenmek kadar yenilmenin de bir gerçek olduğunu ve yenilince de yendiğiniz zamanki gibi erdemlilik gösterilmesi gerektiğini herkese ispat ettiklerini ifade etti.

-''AVANTAJ KAYBETTİK AMA SONUNA KADAR KOVALAYACAĞIZ''-

Fenerbahçe yenilgisinin kendileri için üzücü olduğunu, ancak futbolda dünün olmadığını dile getiren Öner, ''Hep önünüze bakacaksınız. Şimdi çarşamba günkü Fortis Türkiye Kupası Finali'ni düşünüyoruz. İyi mücadele edip kupayı almak istiyoruz. Şampiyonluk şansımız ise matematiksel olarak bitmedi. Çok zorlu maçlar var. Rakiplerimizin bize göre daha zorlu maçları var. Bir avantaj kaybettiğimiz ise gerçek. Gerçekçi olmak lazım dün bir avantaj yitirdik ve kazansak çok daha iyi pozisyonda olacaktık. Şampiyonluğu sonuna kadar da kovalayacağız'' şeklinde konuştu.

-KOLOT: ''ÇOK BÜYÜK KAVGA ÇIKACAKTI''-

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Fenerbahçe maçının ardından futbolcular arasında çok büyük bir kavgayı önlediklerini söyledi.

Fenerbahçeli futbolcuların soyunma odalarının önünden geçerken tahrik edici sözler söylediklerini aktaran Kolot, ''Kaptan İbrahim Üzülmez dahil kimse duramadı böyle ağır hakaretler karşısında. Neredeyse çok büyük kavga çıkacaktı. Araya girerek olayı önledik'' dedi.

Kolot ayrıca, Tümer Metin'in stat koridorunda kendisinin içinde yer aldığı bir resme tepki gösterdiğini de aktararak, ''Beşiktaş'ta geçmiş dönemde oynayan ismini söylemek istemediğim oyuncu da kendi resminin orada ne işi olduğunu falan söyledi. Ağır tahrik ettiler. Galiplerdi, niye böyle yaptıklarını anlayamadık'' derken, o resmin kaldırılıp kaldırılmayacağının sorulması üzerine ise ''Ona yönetim karar verir'' cevabını verdi.

Öte yandan, asbaşkan Ertun Soğancıoğlu ise karşılaşma öncesi hakemlere yönelik yapılan açıklamaların maçlarını etkilediğini belirterek, ''Maç öncesinde yapılan açıklamaların hakemler üzerinde olumsuz etki yaptığını düşünüyoruz. Fırat Aydınus, iki kez üst üste böyle bir maça verilmesini kaldıramadı. Güvendiğimiz bir hakemdi ama zorlandığını düşünüyoruz. Beşiktaş aleyhine çok kararlar verdi. Özellikle dördüncü hakem oyuna müdahalelerinde Beşiktaş'ı mağdur etti'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious