Beşiktaşlılar takım otobüsünü yumrukladı

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

BJK İnönü Stadı'nda takımlarını protesto eden Siyah - beyazlı taraftarlar, protestolarını sürdürünce polisle aralarında arbede yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maçta hakemin bitiş düdüğü ile birlikte Çarşı Grubu ile kapalı tribün taraftarları arasında sözlü çirkin tezahüratlar yapıldı. Daha sonra Çarşı Grubu, Şeref Tribünü önüne gelerek buradan çıkan diğer taraftarlara tepki gösterdi. Polis araya girerek olayın büyümesini önlerken bazı taraftarlar ile polisler arasında arbede yaşandı.

Daha sonra takımın stattan ayrılmasıyla birlikte taraftarlardan bir grup BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne gitti. Ümraniye'deki tesislerin önünde toplanan bir grup Beşiktaş taraftarı, takım otobüsünün tesislere gelmesiyle birlikte futbolcuları protesto etti. Otobüse saldıran, yabancı madde atan ve otobüsü yumruklayan taraftarları 3 minibüsle tesislere gelen jandarma sakinleştirdi.

Siyah - beyazlı kafileyi taşıyan otobüs, polis eskortları eşliğinde tesislere gelirken, tesis önünde de jandarma ekibi, güvenlik önlemi alarak taraftarların taşkınlık yapmasına engel oldu.

Taraftarlar daha sonra, ''En büyük taraftar, futbolcular sahtekar'', ''Beşiktaş bizimdir, bizim kalacak'', ''Aşkımız renklere sizlere değil'', ''Formayı çıkarın, çıplak oynayın'', ''Alemci futbolcu istemiyoruz'' diye tempo tutan taraftarlar, tepkilerini dile getirip futbolcuları ıslıkladı. Taraftarlar, zaman zaman yaptıkları tezahüratlarla da teknik direktör Jean Tigana'yı da istifaya çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious